18 stycznia 2013
Powiatowe SIEMA!

Gorące serca, świetna zabawa i zaangażowanie całej społeczności – tak w kilku słowach można opisać przebieg XXI finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie legionowskim

Niedziela 13 stycznia przywitała wszystkich mrozem i śniegiem. Nie zniechęciło to jednak wolontariuszy, którzy tłumnie wyszli na ulice powiatu legionowskiego, aby kwestować na rzecz dzieci i osób starszych. Z uśmiechem rozdawali orkiestrowe serduszka, dziękując za każdy nawet najmniejszy datek wrzucony do puszki. Mieszkańcy naszego powiatu otworzyli szeroko swoje serca, dzięki czemu sztaby mieszczące się w naszym powiecie zebrały łącznie blisko 300 000 zł.

W tym roku dziewięć sztabów w powiecie legionowskim walczyło o to, aby suma przekazana Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy była jak największa. W Legionowie działające dotychczas oddzielnie sztaby w Liceum im. Marii Konopnickiej i Zespole Szkół nr 2 w Legionowie połączyły siły. Wraz z Hufcem ZHP zebrały ponad 115 000 zł. W tym roku w stolicy naszego powiatu zadebiutował Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2. Dzięki świetnej organizacji uzbierano tam ponad 35 000 zł. Tradycyjnie organizowany w Zespole Szkół w Legionowie sztab WOŚP zgromadził niemalże 40 000 zł.

Legionowska „dwójka” to nie jedyny nowy sztab w powiecie legionowskim. Po raz pierwszy Orkiestra zagrała w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Skrzeszewie. Choć to nowicjusze w tej dziedzinie, stanęli na wysokości zadania i zebrali ponad 10 000 zł!

W Jabłonnie 70 wolontariuszy dzielnie walczyło z zimnem i wiatrem, kwestując na terenie całej gminy. Dzięki ich determinacji i zaangażowaniu na konto Orkiestry trafiło ponad 6 000 zł.

Weterani Orkiestrowi, biorący udział w akcji już po raz siódmy, działali prężnie w Szkole Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Józefowie. Specjalnie na ten dzień zaplanowali moc atrakcji, co zdecydowanie pomogło w uzbieraniu dla dzieci i seniorów kwoty niemalże 50 000 zł.

Serockie sztaby również nie pozostały w tyle. Działający w Szkole Podstawowej w Jadwisinie wolontariusze zdobyli aż 16 677 zł, a sztabowcy z Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku – 15 000 zł.

Jak co roku Powiat Legionowski chętnie włączył się w pracę sztabów, przekazując gadżety, kalendarze i obrazy na aukcje.

Dziękujemy wolontariuszom, darczyńcom, organizatorom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tegorocznego XXI finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie legionowskim. Do zobaczenia za rok!
SIEMA!