8 listopada 2011
Pieniądze z UE na dobry start

Powiat Legionowski po raz kolejny uzyskał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, tym razem na realizację projektu „Dobry start w zawodową przyszłość” (Działanie 9.2). Projekt przygotowany został wspólnie z Powiatowym Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku.

Foto

Celem projektu jest podwyższenie jakości oferty edukacyjnej oraz zwiększenie szans nas rynku pracy 45 uczniów (w tym 25 dziewcząt i 20 chłopców) Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku poprzez organizację doradztwa zawodowego oraz dodatkowych zajęć z zakresu:
- zajęć zawodowych (szkolenia barmańskie, baristy, kierowca wózków jezdniowych, szkolenia z zakresu HACCP i gospodarki magazynowej)
- nauki języków obcych,
- nowoczesnych technologii informatycznych
W ramach projektu zostaną zorganizowane również wyjazdy studyjne do obiektów gastronomicznych i centrów logistycznych oraz dwutygodniowe staże zawodowe u lokalnych pracodawców.

Projekt realizowany będzie w okresie 02.01.2012 – 31.12.2013. Całkowity budżet projektu opiewa na kwotę 357 312,30 zł z czego uzyskana kwota dofinansowania to 308 657,72 zł.

Obecnie trwa kompletowanie załączników niezbędnych do podpisania umowy o dofinansowanie w/w projektu.