4 października 2011
Warsztaty komputerowe dla seniorów

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Legionowie zaprasza seniorów – mieszkańców Powiatu Legionowskiego do udziału w bezpłatnych warsztatach komputerowych dla początkujących.

Warsztaty zostały podzielone na dwa moduły:
1.„Podstawy obsługi komputera” 18, 20, 25, 27 października 2011 r. (4 spotkania),
2.„Podstawy Internetu” 3, 8, 10, 15, 17, 22 listopada 2011 r. (6 spotkań),

Spotkania będą się odbywały w Czytelni Internetowej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Legionowie przy ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41 w Legionowie dwa razy w tygodniu (wtorek, czwartek) w godz. 9.30 – 11.00. Zajęcia będzie prowadził Bartosz Sidowski – specjalista informatyk.

Zgłoszenia przyjmuje Bartosz Sidowski pod nr tel. 22 774-13-13 w. 27, mailowo pod adresemadmin@bibliotekalegionowo.pl oraz osobiście w Bibliotece przy ul. W. Broniewskiego 7 w godzinach 8.00 – 16.00.

Liczba miejsc jest ograniczona.

Program warsztatów:

„Podstawy obsługi komputera”
Komputer i jego elementy,
Włączanie i wyłączanie komputera,
Korzystanie z klawiatury,
Obsługa myszy,
System Windows.

„Podstawy Internetu”
Omówienie przeglądarek internetowych,
Wyszukiwanie informacji w internecie,
Zapoznanie ze stroną Biblioteki,
Zakładanie konta pocztowego,
Wysyłanie i odbieranie poczty e-maila.