4 października 2011
Wyderka w Serocku

Piękna pogoda i moc atrakcji to najkrótsze podsumowanie sobotniego (01.10.) pikniku rodzinnego, który odbył się na plaży miejskiej w Serocku. Imprezę zorganizowało legionowskie starostwo wspólnie z Komisariatem Rzecznym Policji w Nieporęcie.

Foto
Loteria w stoisku Powiatu Legionowskiego jak zwykle cieszyła się wielkim powodzeniem

Sobotni festyn to kolejne wydarzenie, przygotowane w ramach akcji „Bezpieczne Jezioro Zegrzyńskie”. Na imprezie obecne były wszystkie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo nad wodą: policja, straż pożarna, WOPR, a nawet harcerze z V Szczepu Wodnych Drużyn Harcerskich Zuchowych „Przylądek Dobrej Nadziei”. Dla gości imprezy przygotowano mnóstwo konkursów, od plastycznego dla dzieci, po sportowo-ratownicze dla całych rodzin. W loterii w stoisku Starostwa Powiatowego można było wygrać mnóstwo nagród, w tym przejażdżkę policyjnym quadem. Można też było dostać rysunkową instrukcję udzielania pierwszej pomocy. Natomiast laureaci konkursu plastycznego, zorganizowanego przez policjantów mogli przepłynąć się policyjną motorówką.

Foto
Przejażdżka quadem to jedna z nagród, które można było w powiatowej loterii wygrać

Pośród atrakcji i zabawy znalazły się też elementy edukacyjne: pokazy pierwszej pomocy przygotowane i przeprowadzone przez harcerzy oraz pokazy ratownictwa wodnego w wykonaniu legionowskiego WOPR. Sobotni piknik był też okazją do uroczystego ustawienia na plaży znaku „Uwaga! Kruchy lód”, zaprojektowanego wspólnie przez Komisariat Rzeczny Policji w Nieporęcie i Starostwo Powiatowe w Legionowie. To już druga plaża nad Jeziorem Zegrzyńskim, na której znak ten się pojawił. Pierwszy ustawiono na „dzikiej plaży” w Nieporęcie w lutym bieżacego roku.

Pokaz ratownictwa wodnego

Na imprezie nie zabrakło oczywiście niezawodnego Kapitana Wyderki, który rozdawał młodym mieszkańcom powiatu legionowskiego nowy komiks ze swoimi przygodami i wręczał nagrody laureatom konkursów. To oczywiście nie koniec akcji „Bezpieczne Jezioro Zegrzyńskie”. W nadchodzących miesiącach planowane są prelekcje dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu legionowskiego, które przybliżą młodzieży, jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą w zimie.

Foto
Po imprezowych szaleństwach coś dla ciała - kiełbaski pieczone w ognisku