20 września 2011
Czwarta edycja Rocznika Legionowskiego

Podczas tegorocznego Festiwalu Nauki, który od 16 do 25 września odbywał się w Jabłonnie, w Domu Zjazdów i Konferencji PAN został zaprezentowany IV tom tego prestiżowego wydawnictwa.

„Rocznik Legionowski” stanowi unikalny zapis dziejów Legionowa i okolicznych miejscowości. Przygotowywany m. in. w oparciu o relacje świadków dramatycznych, podniosłych i ważnych wydarzeń dostarcza wiedzy istotnej dla budowania tożsamości kulturalnej i społecznej miasta. Jest także źródłem inspiracji dla projektowania przyszłości naszego miasta i powiatu. Równie istotną zaletą „Rocznika Legionowskiego” jest jego język i styl: to się po prostu świetnie czyta. Jeszcze we wrześniu najnowszy IV tom Rocznika trafi do księgarń.