13 września 2011
Forum przeciw bezrobociu

Z dniem 1 sierpnia 2011 Urząd Miasta Legionowo wraz z partnerami - Powiatem Legionowskim, Powiatowym Urzędem Pracy w Legionowie oraz Powiatową Izbą Gospodarczą w Legionowie rozpoczął realizację projektu pt. „Legionowskie Forum Dialogu – przeciwdziałanie wzrostowi bezrobocia w wyniku procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w regionie”.

Foto

Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VIII Regionalne kadry gospodarki, Działanie 8.1 Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie, Poddziałanie 8.1.2 Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w regionie, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jego celem jest przeciwdziałanie wzrostowi bezrobocia, wywołanego procesami adaptacyjnymi i modernizacyjnymi, poprzez utworzenie partnerstwa lokalnego, którego zadaniem będzie opracowanie i wdrożenie strategii przeciwdziałania i zarządzania zmianą gospodarczą na poziomie lokalnym. Realizacja projektu ma również na celu wypracowanie stałych mechanizmów współpracy pomiędzy trzema sektorami: publicznym, społecznym i gospodarczym oraz wypracowanie programów zawierających diagnozę każdego sektora.

W skład partnerstwa lokalnego „Legionowskie Forum Dialogu” wejdą przedstawiciele 73 podmiotów i instytucji, działających na terenie powiatu legionowskiego. Będą to przedstawiciele gmin, powiatu, instytucji rynku pracy, organizacji pozarządowych, samorządu gospodarczego i zawodowego, związków zawodowych i przedsiębiorców. Zostaną oni podzieleni na trzy zespoły zadaniowe: zespół do spraw przedsiębiorczości, do spraw organizacji non-profit oraz zespół działań rynku pracy. Dla każdego zespołu zadaniowego przewidzianych jest 8 spotkań. Prace zespołów skupią się na analizie odpowiedniego sektora, identyfikacji kierunków zmian w nim zachodzących, jego problemów i szans na rozwój oraz zaproponowaniu rozwiązań systemowych.

Oprócz spotkań zespołów zadaniowych, odbędą się trzy spotkania partnerstwa lokalnego „Legionowskie Forum Dialogu”. Efektem jego prac będzie opracowanie i wdrożenie strategii przeciwdziałania i zarządzania zmianą gospodarczą na terenie powiatu legionowskiego.

Zachęcamy wszystkie osoby i instytucje, zainteresowane udziałem w projekcie, do kontaktu z Biurem Projektu i uczestnictwa w pracach partnerstwa i zespołów zadaniowych.

Kontakt:

Biuro Projektu, Urząd Miasta Legionowo,