7 września 2011
Dożynki na Jasnej Górze

Kosze wypełnione darami, przepiękne stroje ludowe, wianki, chleb z tegorocznych zbiorów, swojskie wyroby, muzyka ludowa – taka atmosfera panowała podczas tegorocznych dożynek na Jasnej Górze, na które wybrała się delegacja Powiatu Legionowskiego.

Z udziałem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, najwyższych władz państwowych i samorządowych. ponad 25 tys. rolników na Jasnej Górze odbyły się ogólnopolskie dożynki.

Do Częstochowy udała się również delegacja naszego Powiatu, której przewodniczył ksiądz dziekan Lucjan Szcześniak. Kosz z darami dożynkowymi dzielnie podawali Członek Zarządu Powiatu Janusz Kubicki oraz Zastępca Prezydenta Miasta Legionowo Piotr Zadrożny.

Mszę Świętą koncelebrował biskup Ignacy Dec, który w homilii apelował o szacunek dla polskiej ziemi, o obronę życia i wierność tradycji. Święto dziękczynienia było również okazją do wspólnej modlitwy o to, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie zabrakło codziennego chleba.

Jak zwykle na dożynkach nie zabrakło tradycyjnych wieńców, wiejskich orkiestr i pokazów sprzętu rolniczego.

Tysiące pielgrzymów przybyło na Jasną Górę podziękować za plony