8 lutego 2013
Gramy dla Kacperka

Kacper ma pięć lat i poważną wadę serca: ma tylko lewą komorę, a jego serduszko leży po prawej stronie. Dzięki naszej pomocy może zostać operacji, która pozwoli mu przeżyć.

W artykule „Otwórzmy serca dla Kacpra” pisaliśmy o chorobie Kacpra oraz o tym, jak bardzo potrzebuje pomocy ludzi o wielkich sercach. Najbliższa okazja będzie już w poniedziałek 11 lutego. Ruszy wtedy akcja „Serce dla Kacpra” Na ulicach powiatu legionowskiego pojawią się wolontariusze Fundacji Omega Pomagamy, którzy będą zbierać datki do puszek. Prowadzona będzie także zbiórka fantów. Przeznaczone zostaną one na licytację, kiermasz i loterię, które odbędą się w trakcie finału akcji. Jeśli więc ktoś posiada w domu rzeczy, które są niepotrzebne, ale jednocześnie nie są zniszczone, może je przynieść do Biura Paszportowego mieszczącego się w Urzędzie Miasta Legionowo.

Serdecznie zapraszamy 17 lutego na finał akcji do Urzędu Miasta Legionowo. Organizatorzy przewidzieli moc atrakcji dla dzieci. Każdy, kto tego dnia odwiedzi miejski ratusz będzie mógł uścisnąć łapę Kapitana Wyderki, wziąć udział w loterii, pomalować sobie buzię, zakupić domowe ciasto lub jakiś drobiazg na kiermaszu. Tego dnia urząd odwiedzą postacie z bajek oraz liczne gwiazdy. Na scenie sali widowiskowej wystąpią im. in. Stowarzyszenie Miłośników Skubianki, grupa musicalowa, Pawilon Czwarty oraz Robert Szymański, lider zespołu Sexbomba.

Ponadto w trakcie finału akcji odbędzie się licytacja cennych przedmiotów. Do kupienia będą obrazy, maskotki oraz przedmioty podarowane przez gwiazdy (np. płyta z autografem Renaty Przemyk, zdjęcie podpisane przez Artura Barcisia i wiele innych). Najcenniejsze będą jednak serca, do uszycia których zaproszeni zostali włodarze i sławne osoby z powiatu legionowskiego.

Jeśli ktoś z jakiegokolwiek powodu nie będzie mógł uczestniczyć w finale akcji, a chciałby pomóc małemu Kacprowi, może podczas wykonywania rozliczenia rocznego przekazać 1% podatku na leczenie dzieci z wadami serca (KRS 0000266644) lub dokonać wpłaty na podane konta Fundacji Serce Dziecka:

Nr konta na wpłaty złotowe PL 57 1160 2202 0000 0002 0905 3111

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272, SWIFT BIGBPLPW

Koniecznie z dopiskiem  „ Kacper  Czech”.