26 lutego 2013
Sobota z Laurą Łącz

W dniu 23 lutego 2013 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Legionowie gościła ze swoim autorskim przedstawieniem znana aktorka i pisarka - Laura Łącz.

Na wstępie Laura Łącz opowiedziała dzieciom jak wygląda teatr, z jakich składa się pomieszczeń i jakie pełnią one funkcję. Przedstawiła w skrócie na czym polega praca inspicjenta, scenografów, charakteryzatorów i innych osób związanych z teatrem. Przytaczała anegdoty, wspominała pracę w Teatrze Polskim w tym ciekawe i zabawne sytuacje.

Następnie aktorzy zaprezentowali spektakl „Gęsi Baby Jagi”. Przedstawienie z cyklu „Pokochaj teatr” z motywami znanej baśni braci Grimm „Jaś i Małgosia”. Wesołe i barwne widowisko pełne śpiewu i ruchu scenicznego z muzyką skomponowaną i nagraną przez Mariana Martyńskiego. Spektakl z przesłaniem, w którym zwycięża dobro, a zło zostaje pokonane.

W przedstawieniu obok znanej i lubianej aktorki czynny udział wzięły dzieci z widowni. Młodzi aktorzy wystąpili w kostiumach, wykonanych przez pracownie Teatru Polskiego w Warszawie.

Po spektaklu Laura Łącz chętnie rozdawała autografy z imienną dedykacją.

W Bibliotece dostępne są książki Laury Łącz. Warto je przeczytać, zawierają szlachetne przesłania. Zachęcamy do korzystania z naszych zbiorów.

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2013/galeria0008{/gallery}

Źródło: bibliotekalegionowo.pl