12 marca 2013
Wiersze zamiast kwiatów

Tradycja nakazuje, aby 8 marca wszystkie kobiety obsypywać kwiatami i prezentami. Jednak w tym roku w powiecie legionowskim postanowiono uczcić ten dzień w nieco inny sposób...

Starosta Legionowski objął patronatem akcję nietypowego świętowania Dnia Kobiet zorganizowaną przez Dyskusyjny Klub Książki „Ścieżki” i Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Legionowie. 8 marca zaprosił wszystkie pracownice Starostwa w jedno miejsce, aby złożyć im najserdeczniejsze życzenia. Po krótkiej przemowie Starosty, od której niejednej pani zakręciła się w oku łezka, głos zabrała Renata Sowińska, inicjatorka akcji „Wiersze zamiast kwiatów”. Opowiedziała ona o przygotowaniach do projektu oraz o jego celu: zastąpieniu ulotnych kwiatów równie pięknymi wierszami, które mogą zostać z obdarowanymi kobietami na dłużej. Następnie przyłączyła się do życzeń Starosty, a uczennice legionowskiego liceum rozdały zebranym paniom słodki upominek oraz specjalnie przygotowane na tę okazję laurki z wierszami.

Wiersze zamiast kwiatów w ramach „Poetyckiego Dnia Kobiet” otrzymały także panie z Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” oraz z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Legionowie.