9 sierpnia 2011
Równać szanse 2011
Do 7 tysięcy złotych dotacji można pozyskać w Regionalnym Konkursie Grantowym w ramach programu „Równać Szanse 2011” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Wnioski można składać do 11 października 2011.
Foto

Konkurs został ogłoszony przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. O dotację na projekty trwające minimum 6 miesięcy (pomiędzy 1 stycznia a 31 lipca 2012 r.) mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, gminne domy kultury i biblioteki oraz nieformalne grupy dorosłych, planujące założyć stowarzyszenie, ze wsi i miast do 20 tysięcy mieszkańców.Działania realizowane w ramach projektu powinny służyć wyrównywaniu szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej (13 – 19 lat) z małych miejscowości.

Regionalny Konkurs Grantowy jest jedną z propozycji istniejącego do 2001 roku Programu „Równać Szanse”. W ciągu kolejnych dziewięciu lat istnienia Programu ponad 1600 projektów uzyskało dofinansowanie na łączną kwotę niemal 20 milionów złotych. W programie wzięło udział około 500 tysięcy osób, w tym bezpośrednio ponad 120 tysięcy młodych ludzi.

Zachęcamy wszystkie uprawnione podmioty i osoby do przystąpienia do konkursu, i skorzystania z możliwości, które oferuje Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży. Wnioski można składać do 11 października 2011 roku.Zasady konkursu, kryteria oceny merytorycznej projektów oraz link do elektronicznego formularza są dostępne na stronie internetowejhttp://www.rownacszanse.pl.