5 kwietnia 2013
Jagiellońska - przetarg rozstrzygnięty!

Przebudowa układu komunikacyjnego w Legionowie, obejmującego ulicę Jagiellońską, Parkową i Sobieskiego, to największa inwestycja drogowa Powiatu Legionowskiego w tym roku.

15 marca odbyło się publiczne otwarcie ofert przetargowych na wykonanie tego zadania. Przetarg cieszył się dużym zainteresowaniem. Początkowo otwarcie ofert zaplanowane było na 12 marca, jednak duża liczba pytań od firm budowlanych sprawiła, że przesunięto je o 3 dni. Ostatecznie oferty złożyło siedem firm. Kwoty, jakie proponowały za wykonanie robót opiewały od 7,6 do 10,6 mln zł.

Po badaniu ofert pod kątem ich zgodności z wymogami specyfikacji istotnych warunków zamówienia spośród ofert spełniających wszystkie kryteria przewidziane przez zamawiającego, czyli Powiat Legionowski, wybrany został wykonawca przebudowy układu komunikacyjnego ulic Jagiellońskiej, Parkowej i Sobieskiego. Jest to firma Skanska S.A. z Warszawy, która złożyła najkorzystniejszą ofertę, opiewającą na kwotę 7 633 104,18 zł. Umowa z wykonawcą powinna zostać zawarta do połowy kwietnia.