16 kwietnia 2013
1% a znaczy tak wiele

Wystarczy kilka minut w czasie wypełniania deklaracji podatkowej i 1% Twojego podatku trafi do organizacji pożytku publicznego z terenu naszego powiatu zamiast do budżetu państwa!

Na terenie powiatu legionowskiego działa 17 organizacji pozarządowych, które mają status OPP. Nie zapominajmy o nich w czasie wypełniania rocznych zeznań podatkowych.

Ich aktywność skupia się na potrzebach mieszkańców naszego powiatu. Warto więc, abyśmy te właśnie podmioty wspierali naszym jednym procentem.

Pełny wykaz tych jednostek wraz z numerami KRS znajduje się tutaj.

Wykaz wszystkich organizacji pożytku publicznego, którym podatnicy mogą przekazać 1% przy rozliczeniach za 2012 r. publikowany jest na stronach Departamentu Pożytku Publicznego MPiPS. Aktualny wykaz (z numerami kont bankowych) znajduje się pod adresem: www.pozytek.gov.pl/Wykaz,OPP,1094.html