17 kwietnia 2013
Zima tylko na zdjęciach

Długo wyczekiwana przez wszystkich wiosna na dobre zawitała w progi powiatu. Zanim jednak zachwycimy się jej ciepłem, zerknijmy na najciekawsze zimowe krajobrazy utrwalone w konkursowych pracach.

Na początku lutego br. ogłosiliśmy 4. edycję popularnego konkursu fotograficznego „Powiat Legionowski – 4 pory roku w obiektywie”, w którym łącznie nagrodziliśmy dotychczas ponad 20 laureatów i blisko 70 wyróżnionych. Ideą tego konkursu jest zachęcenie mieszkańców i sympatyków naszego regionu do zwiedzania i poznawania terenu powiatu - ukazywania krajobrazów i ciekawych miejsc wokół Jeziora Zegrzyńskiego, Wisły czy Narwi, do utrwalania historycznych i nowoczesnych obiektów budowlanych i infrastruktury, do zapisywania emocji ludzi podczas rożnych wydarzeń. Nadesłane do konkursu fotografie wykorzystywane są w publikacjach, takich jak foldery, mapy, kalendarze ścienne, na wystawach foto obrazów oraz w galeriach na stronie internetowej.

Do tegorocznego, zimowego etapu 27 uczestników nadesłało ponad 200 ciekawych fotografii, za które bardzo dziękujemy. Jury, po uprzedniej weryfikacji zgłoszeń, wyłoniło laureatów i wyróżnionych w kategoriach:

ARCHITEKTURA
wyróżnienie – Bartłomiej Bator „Zegrzyński most w zimowym zwierciadle”
wyróżnienie – Andrzej Nowak „Pamięć – opuszczony cmentarz w Wieliszewie”
LUDZIE I WYDARZENIA
nagroda główna – Artur Mostowski „Na krawędziach – zawody na Jeziorze Zegrzyńskim”
wyróżnienie – Andrzej Nowak „Pasterka w Woli Kiełpińskiej”
PRZYRODA
nagroda główna – Leszek Błachnio „Mogiła wśród drzew”
wyróżnienie – Anna Boruc „Zimowa noc nad  Zegrzem”
wyróżnienie – Daniel Katkowski „Park Jana Pawła II”
wyróżnienie - Karolina Cikacz „Sople w Legionowie”

Gratulujemy. Zgodnie z regulaminem konkursowym, wartość rzeczowej nagrody głównej to 500 zł, wyróżnienia natomiast 200 zł. Laureaci zostaną poinformowani drogą e-mailową o  terminie uroczystego wręczenia nagród.

Co prawda za oknem słońce, ale przyroda jeszcze nie tryska soczystością zieleni tak, jak w pełni bardzo wyczekiwanej przez wszystkich wiosny. Jednak już dziś zachęcamy do nadsyłania pięknych fotografii do kolejnego etapu konkursu. Termin upływa 15 czerwca, więc czasu jest jeszcze dużo. Zapraszamy zatem do aktywnego spędzania czasu w powiecie legionowskim z aparatem w dłoni.
Więcej informacji w zaproszeniu.

nagroda główna – Artur Mostowski
nagroda główna – Leszek Błachnio