18 kwietnia 2013
Ćwiczenia przeciwpowodziowe

W zeszłym tygodniu w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie odbył się trening strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu legionowskiego.

W związku z wysokim stanem wód Wisły Bugu i Narwi zaszła potrzeba, aby przygotować straże pożarne na ewentualne zagrożenie powodziowe. Dlatego też Starostwo Powiatowe w Legionowie wraz z Powiatową Państwową Strażą Pożarną w Legionowie, przy współudziale gminy Wieliszew zorganizowało szkolenie dla Strażaków Ochotników, którego celem było zapoznanie z zagadnieniami dotyczącymi lokalnych podtopień oraz powodzi.

foto: www.strazlegionowo.pl

Lokalni strażacy, w trakcie przygotowań teoretycznych i ćwiczeń praktycznych doszkalają ze  sposobów układania worków, likwidowania przecieków i technik podwyższania wałów i innych ważnych zagadnień, związanych z tym tematem, dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu legionowskiego.