24 kwietnia 2013
"Nowy zawód – nowa szansa"

To projekt dla bezrobotnych mieszkańców powiatu legionowskiego, zwolnionych z przyczyn zakładu pracy przechodzącego procesy adaptacyjne i modernizacyjne, a udział  w nim jest bezpłatny.

Głównym problemem osób, które utraciły zatrudnienie z przyczyn pracodawcy jest często brak odpowiednich kwalifikacji zawodowych do podjęcia zatrudnienia w innym zawodzie. Osoby bezrobotne, które zostały zwolnione nie posiadają środków finansowych na działania przekwalifikujące. Dlatego też celem  projektu realizowany przez firmę Melting Pot – Piotr Kossowski jest przekwalifikowanie zawodowe osób, które utraciły pracę z przyczyn dotyczących zakładu pracy, przechodzącego procesy adaptacyjne i modernizacyjne.

Projekt kierowany jest do osób zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy, jako osoby bezrobotne,  zwolnionych z przyczyn dotyczących zakładu pracy w okresie nie dłuższym niż 6 m-cy przed dniem przystąpienia do projektu. Projekt obejmie 60 osób z województwa mazowieckiego.

Rekrutacja odbywać się będzie w 2 etapach:

• marzec – kwiecień 2013
  • maj- czerwiec 2013

Uczestnikom projektu oferowane są następujące formy wsparcia:

Poradnictwo zawodowe – podczas zajęć zostaną przygotowane Indywidualne Plany Działania(IPD) dla każdego uczestnika; doradztwo zawodowe obejmuje proces doradczo-szkoleniowy, którego celem jest podjęcie przez uczestników zatrudnienia, rozpoznanie sytuacji zawodowej, analizy oczekiwań i preferencji zawodowych.

Program indywidualny/ 3 godziny:

• Analiza potrzeb
  • Indywidualna ocena zawodowa
  • Przygotowanie IPD

Program grupowy/ 10 godzin:

• Rynek pracy i warsztaty edukacyjne
  • Warsztaty samopoznawcze

Poradnictwo psychologiczne/4 godziny:

• Radzenie sobie ze stresem
  • Podnoszenie samooceny
  • Wychodzenie z trudnych sytuacji zawodowych
  • Rozmowa kwalifikacyjna

Szkolenia zawodowe/120 godzin do wyboru:

Przedstawiciel Handlowy:

• Skuteczne techniki sprzedaży
  • Organizacja pracy handlowca
  • Charakterystyka specjalistycznego, handlowego oprogramowania komputerowego

Sprzedawca:

• Dokumentacja sprzedaży
  • Narzędzia sprzedaży
  • Podstawy prawne tj. umowa sprzedaży, odpowiedzialność sprzedawcy, ustawa o podatku od towarów i usług
  • Obsługa kasy fiskalnej

Pracownik biurowy:

• Zarządzanie biurem
  • Zasady sprawnej obsługi klienta
  • Organizacja biura
  • Warsztaty komunikacyjne
  • Indywidualna strategia rozwoju

W ramach projektu przewidziane są zwroty kosztów dojazdu, catering, stypendium szkoleniowe oraz 3 miesięczny płatny staż.

Projekt , dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Działanie 8.1. Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie, Poddziałanie 8.1.2 Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w regionie w okresie od 1 marca 2013 do 30 listopada 2013.