26 kwietnia 2013
Międzypowiatowe Mistrzostwa

23 kwietnia 2013 r. (wtorek) w „Aquaparku Fala” w Stanisławowie Pierwszym odbyły się Międzypowiatowe Mistrzostwa w pływaniu Indywidualnym i Sztafetowym.

W zawodach udział wzięło siedem szkół podstawowych z powiatu piaseczyńskiego, legionowskiego, wołomińskiego i  nowodworskiego:

• SP nr 1 Konstancin Jeziorna
  • SP nr 1 Ząbki
  • SP nr 2 Ząbki
  • SP nr 5 Nowy Dwór Mazowiecki
  • SP Chotomów
  • SP Jabłonna
  • SP Józefosław

W rywalizacji indywidualnej zawodnicy klas III i IV płynęli 25m stylem grzbietowym i dowolnym, natomiast starsi uczestnicy (klasy V i VI) mieli do pokonania dwie długości basenu sportowego (50m) stylem grzbietowym i dowolnym.

Jednak to wyścig sztafetowy budził największe emocje.  Zawodnicy (klasy III – VI)  mieli do pokonania 8 x 25m  stylem dowolnym.

Tak jak przy poprzednich Mistrzostwach wyniki zawodów indywidualnych zostały zsumowane do rywalizacji drużynowej, dlatego podajemy zbiorcze wyniki, które przedstawiają się następująco:

• Dziewczęta:

I miejsce - SP nr 1Konstancin-Jeziorna
II miejsce - SP Jabłonna
III miejsce - SP nr 1 Ząbki
IV miejsce - SP nr 5 Nowy Dwór Mazowiecki

• Chłopcy:

I miejsce - ZSP Józefosław
II miejsce - SP nr 2 Ząbki
II miejsce - SP Chotomów

Zwycięzcy otrzymali z rąk Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Nieporęt Andrzeja Kuli puchary i dyplomy.  Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Legionowie.  Imprezę prowadził p. Roman Madej – przwodniczący Gminnego Szkolnego Związku Sportowego w Nieporęcie, na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego  i instruktor pływania.

Obsadę sędziowską stanowili ratownicy Legionowskiego WOPR – u i instruktorzy pływania:

Adam Niski, Anna Wenerska, Beata Brejnakowska, Bartek Getlich, Marcin Czerwiński, Michał Madej, Paweł Jankowski , Łukasz Brejnakowski a sekretariat zawodów p. Marek Mróz.