22 lipca 2011
Legionowo stawia na przejrzystość

Urząd Miasta Legionowo jest jedynym urzędem miejskim, który wraz z certyfikatem ISO (wg nowej normy) otrzymał od Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji S.A.- lidera wśród jednostek certyfikujących - certyfikat potwierdzający wdrożenie procedur antykorupcyjnych.

Prezydent Smogorzewski odbiera certyfikat

PN-EN ISO 9001:2009 to norma, według której w czerwcu tego roku został przeprowadzony w urzędzie audit. Jego celem było potwierdzenie funkcjonowania i doskonalenia Systemu Zarządzania oraz wdrożenie Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym (SPZK). W obu przypadkach Urząd Miasta Legionowo otrzymał pozytywną ocenę!

Wdrożenie SPZK nie oznacza, że w organizacji panuje korupcja, a jedynie, że zarządzający nią potrafią identyfikować potencjalne zagrożenia korupcyjne i zobowiązują się skutecznie im przeciwdziałać. Natomiast korzyści płynących z wdrożenia i certyfikacji SPZK jest bardzo wiele, m. in. : zmniejszenie ryzyka wystąpienia zjawisk o charakterze korupcyjnym, jasno określone zakresy odpowiedzialności oraz przejrzyste procedury.

Certyfikat potwierdzający wdrożenie procedur antykorupcyjnych

SPZK został wdrożony przez Pełnomocnika ds. Zarządzania Danutę Szczepanik oraz Koordynatora ds. Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym Ewę Milner-Kochańską.

Od lewej: Danuta Szczepanik i Ewa Milner Kochańska