20 maja 2013
Na podium w biegach

W miejscowości Kamion odbyły się w ubiegłym tygodniu Finały Indywidualnych Biegów Przełajowych. Dziewczynki ze Szkoły Podstawowej Nr 7 w Legionowie wywalczyły na nich złoto.

W zawodach uczestniczyło 108 szkół z całego Mazowsza wyłonionych kolejno w eliminacjach szkolnych, gminnych/miejskich, powiatowych i międzypowiatowych.

Najlepsze szkoły:

I miejsce SP 7 Legionowo – 23 pkt.
II miejsce SP Bulkowo – 18 pkt.
III miejsce SP6 Płock – 18 pkt.

Drużynę w składzie: Agnieszka Juśkiewicz, Adrianna Machaj, Małgorzata Pełka, Anna Jabłońska, Angelika Świercz, Weronika Kornobis, Marta Chudorlinska, Natalia Raczyńska,  Mariola Rusiniak, Klaudia Pawłowska i Liwia Dąbrowska przygotowały nauczycielki wychowania fizycznego panie: Irena Koper i Wanda Jastrzębska.

Zwycięstwo dziewcząt na najwyższym szczeblu rozgrywek sportowych stanowi dowód na to, że warto inwestować w sport szkolny. Od kilku lat realizację Igrzysk wspiera organizacyjnie legionowskie Starostwo fundując statuetki, dyplomy, zapewniając na zawodach opiekę medyczną i sędziowską.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.