24 maja 2013
Warto się uczyć

Na wczorajszej sesji Rady Powiatu w Legionowie wręczono nagrody laureatom I Powiatowego Konkursu Matematycznego skierowanego do gimnazjalistów.

W pierwszym Powiatowym Konkursie Matematycznym wzięli udział uczniowie z 5 Gimnazjów, znajdujących się na terenie Powiatu Legionowskiego. Byli to uczniowie dwóch gimnazjów z Legionowa (Gimnazjum Nr 2 i 3), gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym oraz gimnazjów w Jabłonnie i Zegrzu. Łącznie w pierwszym - szkolnym etapie konkursu udział wzięło 37 uczniów. Do etapu drugiego (powiatowego) zakwalifikowało się 15 gimnazjalistów, którzy rywalizowali o miano najlepszego. Po rozwiązaniu kolejnej partii zadań, uwzględniając także wyniki z etapu szkolnego, wyłoniona została trójka laureatów oraz na wniosek komisji, dwóch uczniów, którzy zasłużyli na wyróżnienie.

Pierwsze miejsce w konkursie uzyskał Krzysztof Choszczyk, uczeń Gimnazjum Nr 2 w Legionowie, który w obu etapach uzyskał po 100% maksymalnej liczby punktów. Nauczycielem matematyki Krzysztofa Choszczyka jest Pani Katarzyna Jastrzębowska.
Drugie miejsce zajęła Agnieszka Wołosiewicz z Gimnazjum w Jabłonnie prowadzona przez Panią Katarzynę Tomporowską a trzecie miejsce Anna Gerek – Gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym, uczennica Pana Grzegorza Borka.

Wyróżnienia w konkursie otrzymali: Michał Karpiński z Gimnazjum Nr 2 w Legionowie oraz Grzegorz Fijałkowski z Gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym.

Pierwszy Powiatowy Konkurs Matematyczny został zorganizowany przez nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej w Legionowie pod okiem Pani Dyrektor Brygidy Wagner-Konstantynowcz, która sprawowała nadzór nad organizacją i przebiegiem konkursu. Głównym organizatorem konkursu a także członkiem komisji oceniającej była Pani Profesor Maria Mordzińska – ekspert i egzaminator Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z matematyki oraz oczywiście nauczyciel tego przedmiotu w Liceum. Na czele komisji oceniającej stała Pani Hanna Warzyńska Zastępca Dyrektora oraz Pani Ewa Kalińska – członek komisji, nauczycielka matematyki w Liceum.

Zdobywca pierwszego miejsca otrzymał laptopa, drugiego i trzeciego - tablety a uczniowie wyróżnieni – odtwarzacze MP-4.

Serdeczne gratulujemy wszystkim laureatom oraz ich nauczycielom.