21 czerwca 2013
Nieporęckie świętowanie

Moc atrakcji czekała w minioną w sobotę  na mieszkańców powiatu z podwójnej okazji-Święta Nieporętu i 50-lecia Jeziora Zegrzyńskiego, współfinansowanych przez Powiat Legionowski.

Turnieje sportowe i konkursy rozpoczęły świętowanie na nieporęckiej Dzikiej Plaży już z samego rana.  Był to też czas na pokaz i naukę zumby, turniej siatkówki i zawody wędkarskie. Wiele emocji wzbudziły również pokazy Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, a zwłaszcza fragment z wykorzystaniem policyjnego helikoptera. Ratownicy prezentowali też różne techniki ratowania tonących z zastosowaniem sprzętu specjalistycznego.

Po południu impreza przeniosła się do Portu Jachtowego Nieporęt. Gospodarze terenu, czyli Wójt Gminy Nieporęt  i Starosta Legionowski, Jan Grabiec dokonali  oficjalnego otwarcia festynu. Bogaty program zachęcał do zabawy wszystkich, bez względu na wiek. Najmłodsi ochoczo oddawali się figlom i zabawom na torze wspinaczkowym, karuzeli i „dmuchańcach”, a potem mogli dosiąść konia czy kucyka.

Dorośli mogli w tym czasie mogli zapoznać się z ofertą stoisk. Wśród wielu namiotów największą popularnością cieszyło się nasze stoisko, gdzie jak przy okazji każdego święta, ustawiały się do nas ogromne kolejki. Wszyscy chętni, cierpliwie czekający na swoją kolej uczestnicy zabawy  mieli możliwość „ustrzelić” niespodziankę. Ci najbardziej celni mogli wygrać latarkę, młynek do pieprzu książeczkę z nauką pływania z Kapitanem Wydreką oraz misia, kubek, piłkę, koszulkę czy torbę oznakowane logiem naszej nowej akcji I ♥ Powiat Legionowski. Na mniej celnych czekały oznakowane w ten sposób baloniki, lizaki i maskotki. Nie zabrakło też chętnych do zapoznania się z rozdawanym podczas festynu Kurierem Powiatu Legionowskiego.

Wystawa fotografii i materiałów dokumentalnych z okresu powstania zbiornika upamiętniła jubileusz Jeziora Zegrzyńskiego. Szczególne zainteresowanie budziły zdjęcia terenów, które zalały wody Jeziora.

Rzesza osób zgromadzona przed sceną bawiła się podczas występów Józefinek, zespołu szantowego TiM oraz mającym niezliczoną ilość fanów zespołem Boys. Do późnego wieczoru widownia bawiła się z Volverem, uwodzącym tańcem bollywoodzkim Paheli  oraz gwiazdą wieczoru - Moniką Brodką Święto Gminy Nieporęt i jubileusz 50-lecia Jeziora Zegrzyńskiego zakończył przed północą pokaz sztucznych ogni.

{gallery}powiat2/pliki/galerie/galeria_33{/gallery}

{gallery}powiat2/pliki/galerie/galeria_34{/gallery}