25 czerwca 2013
IV Fish&Grill

W sobotę mieszkańcy powiatu i goście uczestniczyli w kolejnej juz edycji zdrowego grillowania. Tym razem na ruszty trafił sum.

Do konkursu stanęło dziesięć drużyn w dwóch kategoriach: profesjonaliści i amatorzy. Poza przygotowaniem rybki z grilla zadaniem uczestników było wykorzystanie w potrawach produktów, które dostarczyli sponsorzy. Wśród uczestników konkursu znalazły się także reprezentantki Powiatu  Legionowskiego, które zaserwowały jurorom szaszłyki z klopsikami rybnymi.

fot. GregoryFotografik

Konkurs grillowania suma nie był jedyną atrakcją podczas tegorocznej edycji Fish&Grill. W trakcie całego festynu swoje umiejętności artystyczne zaprezentowała legionowska młodzież, najmlodsi mogli obejrzeć przedstawienie Złota rybka, kulinarne popisy dali Jakub Kuroń i Carlos Gonzalez-Tejera, a prawdziwe show zrobili Tomasz Małek i Marek Posłuszny - półfinaliści konkursu Mam Talent i mistrzowie świata w pokazach barmańskich. Wieczorem na scenie pojawił się zespół rockowy ShaleyesH z wokalistą Michałem Gaszem oraz gwiazda wieczoru - Mezo z zespołem.

Działo się jednak także poza sceną. Wszyscy zebrani mogli degustować potrawy przygotowane przez uczestników konkursu grillowego, zjeść ugotowaną wspólnie grochówkę, a także Kuroniówkę - zupę przygotowaną przez Fundację Edukacyjną Jacka Kuronia. Cały dochód ze sprzedaży żurku Kuronia przekazany został na rzecz tej właśnie Fundacji. Ponadto Dyskusyjny Klub Książki "Ścieżki" zorganizował strefę wymiany książek, z której ochoczo korzystało wiele osób.

Jakby tego było mało, na koniec zorganizowana została gala, podczas której wręczono nagrody uczestnikom konkursu Fish&Grill i podziękowania wszystkim partnerom i sponsorom imprezy. W trakcie Gali odbyła się akcja charytatywna na rzecz udziału uzdolnionych dzieci z Legionowa w interdyscyplinarnych warsztatach Agaty Steczkowskiej. Podczas aukcji można było wylicytować np. butelkę oryginalnego szampana, koszulkę z podpisami zawodniczek Siódemki lub kawę z Panem Prezydentem. Aukcja zakończyła się sukcesem, bowiem w jej trakcie zebrano ponad 2500 zł. Po aukcji jeszcze raz tego dnia na scenie pojawił się zespół ShaleyesH, a galę zakończył bankiet, podczas którego uczestnicy mogli wymieniać się wrażeniami po całym dniu. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że tegoroczny Fish&Grill był zorganizowany na bardzo wysokim poziomie, wszyscy bardzo miło spędzili czas i zapewniali, że za rok też staną do konkursu.

Pełną galerię zdjęć można obejrzeć tutaj.