2 lipca 2013
Co po jednostce?

Starosta Jan Grabiec spotkał się z przestawicielami Agencji Mienia Wojskowego, Ministestwa Obrony Narodowej i Prezydentem Legionowa. Tematem rozmów był teren po jednostce wojskowej w Legionowie.

Władze powiatu i Legionowa dążą do tego, aby część terenu, który Agencja Mienia Wojskowego przejmuje od Ministerstwa Obrony Narodowej została przeznaczona na usługi publiczne dla mieszkańców. Według tych planów mogłoby się tam znaleźć miejsce na szkołę, przedszkole, szpital powiatowy, sąd, prokuraturę, Starostwo oraz Państwową Powiatową Straż Pożarną. Jeden z obiektów wykorzystywanych przez wojsko do prowadzenia działalności kulturalnej mógłby zostać przekazany Miejskiemu Ośrodkowi Kultury. Mieszkańcy chcą także, aby teren zachował zielony charakter.

Większą część terenu Agencja Mienia Wojskowego przeznaczy na sprzedaż pod budownictwo wielorodzinne. Prawdopodobnie w wybudowanych budynkach będzie mogło zamieszkać 5-6 tysięcy osób. Jest więc bardzo ważne, aby część terenu pozostałego po 1. Dywizji Zmechanizowanej im. Tadeusza Kościuszki w Legionowie została przeznaczona pod usługi publiczne.

Czy na terenie dawnej jednostki wojskowej powstanie nowa komenda Straży Pożarnej?