4 lipca 2013
Będzie rondo

Agata Lindner, Monika Jezierska, Zbigniew Garbaczewski i Mariusz Grzybek, radni z Gminy Jabłonna, złożyli staroście legionowskiemu petycję z podpisami mieszkańców.

Chodzi o budowę ronda w ul. Chotomowskiej, w pobliżu której w przyszłym roku ma otworzyć swoje podwoje nowa placówka oświatowa.

CEKS, czyli Centrum Edukacyjno-Kulturalno-Sportowe powstaje pomiędzy ulicami Partyzantów i Konwaliową w Chotomowie. Dzieci, które będą uczęszczać do nowej szkoły będą musiały pokonać ruchliwe ulice Partyzantów lub Chotomowską. Dlatego powiat rozpoczął analizę możliwych rozwiązań komunikacyjnych, które byłyby najlepsze dla bezpieczeństwa uczniów.
 Radni od lewej: Zbigniew Garbaczewski,
Monika Jezierska, Agata Lindner

Radni, którzy złożyli petycję podczas posiedzenia zarządu powiatu, uzyskali informację, że powiat wystąpił do władz Jabłonny z propozycją podpisania porozumienia, które obejmowałoby całościowe rozwiązania komunikacyjne na tym terenie, obejmujące m.in. koncepcję przebudowy Chotomowskiej i Partyzantów, budowy ul. Legionowskiej, wraz ze skrzyżowaniem z Chotomowską oraz przebudowy skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 630 (ul. Modlińska) z Chotomowską.

Powiat chce opracować całościową koncepcję, bowiem z planów zagospodarowania przyjętych przez gminę Jabłonna wynika, że poza skrzyżowaniem Chotomowska – Kisielewskiego, na odcinku kilkuset metrów, wzdłuż tej samej ulicy powstaną kolejne 3 ronda (z ul. Legionowską, z projektowaną Trasą Mostową i z przedłużeniem Obwodnicy Jabłonny). Eksperci wskazują że zlokalizowanie 4 rond na krótkim odcinku utrudni poruszanie się tą drogą mieszkańcom Chotomowa.

Jabłonna, jak do tej pory, nie odpowiedziała na propozycję porozumienia.

Od lewej: Radny Mariusz Grzybek, Starosta Jan Grabiec, Sekretarz Artur Borkowski

Mieszkańcy nie zamierzają jednak czekać. Radni, zaangażowani w sprawę, zebrali 532 podpisy pod petycją w sprawie budowy ronda.

- Cieszę się z zaangażowania tak dużej liczby mieszkańców – powiedział starosta Jan Grabiec. - Ich opinia będzie miała decydujący wpływ na rozwiązanie komunikacyjne, które powstanie w tym miejscu. Popieram wniosek radnych i zaproponuję zrealizowanie poza bezpiecznym przejściem dla pieszych również ronda przy    ul. Kisielewskiego. Mam nadzieję, że władze Jabłonny będą współuczestniczyć w tych działaniach zgodnie        z wcześniejszymi deklaracjami.

O kolejnych działaniach w tej sprawie będziemy Państwa informować.