9 lipca 2013
Rozliczyliśmy wspólny bilet

Mieszkańcy powiatu w dalszym ciągu będą mogli korzystać z dobrodziejstw jednolitego biletu na naszym terenie.

Zarząd Powiatu w Legionowie przyjął sprawozdanie gmin Jabłonna, Legionowo, Nieporęt oraz Wieliszew i rozliczył dotację za I kwartał 2013 roku do środków lokalnego transportu zbiorowego, funkcjonującą w ramach „wspólnego bitetu”.

Dotacje zostały wydatkowane zgodnie z celem i przeznaczone przez gminy na udział w kosztach jednolitego biletu.
Całość przeznaczonych przez powiat środków dofinansowania komunikacji lokalnej w ramach „wspólnego biletu” w roku 2013, podobnie jak w roku ubiegłym, wyniesie 250 tys. złotych, z czego udział środków w I kwartale wyniósł blisko 60 tys. złotych (3 % Szybka Kolej Miejska, 3% Koleje Mazowieckie i 20% w kosztach komunikacji autobusowej dojazdowej „L” zorganizowanej przez ZTM wspólnie z gminami).