22 lipca 2013
Gazeta Stołeczna nad Jeziorem

Dzięki wspólnej akcji Gazety Stołecznej oraz Powiatu Legionowskiego, w niedzielę, 21 lipca z okazji 50 lat Jeziora Zegrzyńskiego czytelnicy popłynęli z Warszawy na plażę w Serocku.

W lipcu Gazeta Stołeczna publikuje cykl artykułów o Jeziorze Zegrzyńskim, pokazując swoim czytelnikom, że Mazury i Bałtyk mają „na wyciągnięcie ręki”. Na plażach Jeziora Zegrzyńskiego można pograć w siatkówkę, poślizgać na desce czy ugrilować kiełbaskę. Mieszkańcy stolicy i jej okolic mają własną riwierę tuż pod Warszawą.

W niedzielę, 21 lipca na trzecią wycieczkę razem z Gazetą Stołeczną ponownie zabraliśmy warszawiaków do Serocka. Tym razem wypłynęli statkiem ze stolicy, żeby przez kolejne trzy godziny delektować się słońcem i widokami wokół jeziora. Szczególną uwagę zwrócił zabytkowy Pałac Zegrzyński.

Po przybiciu do brzegu czytelnicy Gazety rozgościli się na plaży. Chętni zwiedzili zabytkowy Serock, a bezcenną wiedzę o tajnikach kulturowego dziedzictwa przekazał zebranym znany regionalista Sławomir Jakubczak.

Po pobycie w Serocku czytelnicy przepłynęli wesołym statkiem Gazety Stołecznej pod jeden z najnowocześniejszych hoteli nad Jeziorem Zegrzyńskim - „Narvil”. Obsługa przyjęła gości po królewsku – był poczęstunek i czas na zabawę. Nikt nie kwapił się z powrotem do stolicy, ale czas płynął nieubłaganie.

Na szczęście przed nami jeszcze jedna wycieczka, w ostatni weekend lipca. „Macie to szczęście, że powiat legionowski leży nad Jeziorem Zegrzyńskim. Postanowiliśmy przybliżyć warszawiakom te tereny. Wydaje się, iż jest jeszcze takie przekonanie, że jest tu nadal jeszcze trochę reliktów po poprzednim ustroju. Chciałem pokazać, że tak nie jest. Bardzo fajnie się złożyło, że jest akurat 50-lecie – równa rocznica, więc postanowiliśmy tu wszystkich zaprosić” - mówi Pan Maciej, jeden z redaktorów Gazety Stołecznej.

Starostwo Powiatowe w Legionowie dziękuje Panu Sławomirowi Jakubczakowi, który postanowił podzielić się z czytelnikami Gazety Stołecznej swoją wiedzą na temat Serocka i całego regionu.

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2013/serock_stoleczna{/gallery}