5 sierpnia 2013
Skrzyżowanie otwarte!

Już od godziny 11.00 skrzyżowanie ulic Jagiellońskiej i Piłsudskiego w Legionowie jest ponownie otwarte dla ruchu.

Rano przedstawiciele inwestora dokonali odbioru organizacji ruchu na skrzyżowaniu.

Przed dziesiątą rano na skrzyżowaniu zebrali się przedstawiciele inwestora, czyli Powiatu Legionowskiego, Miasta Legionowo, które wspiera finansowo inwestycję oraz wykonawcy przebudowy układu komunikacyjnego ulic Jagiellońska, Parkowa i Sobieskiego. Dziś dokonano odbioru oznakowania poziomego, pionowego oraz sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej i Piłsudskiego.

Tuż przed jedenastą ekipa wykonawcy zdemontowała bariery i znaki zamykające skrzyżowanie.

Skrzyżowanie było zamknięte od początku lipca. Przeprowadzono na nim generalny remont, obejmujący roboty brukarskie, nawierzchnię i przede wszystkim - budowę nowoczesnej sygnalizacji świetlnej. Ta obecnie zamontowana będzie dostosowywała cykle świateł do natężenia ruchu z poszczególnych kierunków, dzięki specjalnie w tym celu zatopionym w jezdni pętlom indukcyjnym.

A od 11 skrzyżowanie Jagiellońskiej z Piłsudskiego na nowo zaczęło tętnić ulicznym życiem.

Przebudowa jednego z głównych skrzyżowań Legionowa jest częścią największej tegorocznej inwestycji drogowej Powiatu Legionowskiego. Całość robót obejmuje przebudowę ul. Jagiellońskiej od Warszawskiej aż do Barskiej, W tym nie tylko położenie nowej nawierzchni, ale również budowę miejsc parkingowych, chodników i ścieżek rowerowych, przebudowę nawierzchni i budowę odwonienia ul. Parkowej od Jagiellońskiej do Sobieskiego, budowę ronda na skrzyżowaniu Parkowej i Sobieskiego, jak również budowę skrzyżowania skanalizowanego na przecięciu Sobieskiego i Łowickiej.

Roboty powinny zakończyć się na przełomie września i października.