22 sierpnia 2013
Ruszają remonty

Ruszyły prace na placu budowy ronda na Al. Legionów i ul. Cynkowej w Legionowie.  W poniedziałek 2 września prace rozpoczną się również na linii kolejowej na odcinku Legionowo - Wieliszew.

Rondo obok legionowskiego cmentarza będzie to rondo trójwlotowe o wewnętrznej średnicy wynoszącej 25 m, jezdnia na rondzie będzie miała szerokość 5 m. W ramach robót zostaną również wykonane zjazdy na posesje przyległe do inwestycji.

Prace zostały zaplanowane w kilku etapach, część prac będzie prowadzona w godzinach nocnych. Harmonogram robót przewiduje taką ich organizację, by przez cały okres prowadzenia inwestycji utrzymać ruch autobusów ZTM.

Okresowo wystąpią utrudnienia polegające na wyłączeniu z ruchu jednego pasa jezdni i wprowadzeniu ruchu wahadłowego, sterowanego sygnalizacją świetlną. Przewidziano też konieczność czasowego zamknięcia jednego odcinka Alei Legionów (między Żelazną a Cynkową). Objazd będzie wówczas poprowadzony ulicami: Żelazną, Bandurskiego, Wyszyńskiego. Starostwo przewidziało na wykonanie prac niecałe 3 miesiące, przed zimą więc na skrzyżowaniu Alei Legionów z ul. Cynkową powstanie nowe rondo.

Budowa ronda w Legionowie to jednak niejedyny czekający nas remont. 2 września rozpoczną się prace naprawcze torów na odcinku Legionowo-Wieliszew. Przez dziewięć dni ruchu SKM i KM będzie na tym fragmencie trasy całkowicie wstrzymany, natomiast w dniach 12.09-06.10 pociągi dojeżdżać będą tylko do stacji Legionowo Piaski. W pierwszym etapie robót linia 731 w dni robocze skierowana będzie na zmienioną trasę: Legionowo/Os. Młodych/ - Zegrzyńska – Jagiellońska – Słowackiego – Kościuszki – PKP Legionowo – Piłsudskiego, a autobusy kursować będą według specjalnego rozkładu jazdy. W okresie 2.09-6.10 w celu zapewnienia komunikacji za odwołane pociągi SKM, zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa ZS9, kursująca w dni robocze w godzinach szczytów komunikacyjnych na trasie Wieliszew/Urząd Gminy/ - trasa linii L-9 - Jagiellońska – Słowackiego – PKP Legionowo, poza godzinami szczytu dowóz do linii kolejowej zapewni linia L-9. Szczegóły związane z tą inwestycją, jak np. rozkład jazdy, podamy w najbliższym czasie.