11 września 2013
Powrót do Krainy Łagodności

Po dwuletniej przerwie do powiatowego kalendarza imprez kulturalnych powraca Festiwal Kraina Łagodności, na który już dziś serdecznie zapraszamy.

Poprzednie edycje festiwalu, organizowane w latach 2009 i 2010 w formie jednodniowych festiwali na plaży w Wieliszewie nad Jeziorem Zegrzyńskim, skupiły wybitnych artystów, takich, jak Roman Roczeń, Wolna Grupa Bukowina, Antonina Krzysztoń, Daniel Gałązka z Zespołem, Małżeństwo z Rozsądku, Elżbieta Adamiak, Czerwony Tulipan, czy Piotr Bukartyk, który poprowadził obie edycje Krainy Łagodności.

Po dwóch latach przerwy organizatorzy postanowili wrócić w nieco zmienionej formule poszerzonej o część konkursową skierowaną do wykonawców amatorów poruszających się w obszarze piosenki poetyckiej, poezji śpiewanej i piosenki z tekstem. Wykonawców, bez względu na wiek i doświadczenie zapraszamy do udziału w konkursie, który może być scenicznym debiutem, kolejnym etapem na wciąż amatorskiej drodze do zawodowstwa, ale i tym jednym jedynym spełnieniem marzeń z lat młodości.

Celem Festiwalu jest:

• rozbudzanie zainteresowania piosenką poetycką, poezją śpiewaną i piosenką z tekstem jako sztuki łączącej piękno słowa pisanego i muzyki,
  • prezentacja dorobku śpiewających artystów amatorów reprezentujących zarówno środowisko lokalne jak i ogólnopolskie, młodzież i dorosłych,
  • umożliwienie artystom scenicznego debiutu i konfrontacji na arenie ogólnopolskiej,
  • popularyzacja dorobku zawodowych artystów związanych z nurtem piosenki poetyckiej, poezji śpiewanej i piosenki z tekstem wśród młodzieży Powiatu Legionowskiego i tej części Mazowsza.

Festiwal poprowadzony zostanie w trzech etapach: eliminacji (od 09.09. do 01.10.2013 r.), przesłuchań konkursowych (06.10.2013 r.) oraz koncertu laureatów i zaproszonych artystów (06.10.2013 r.). W koncercie udział wezmą nagrodzeni przez jury uczestnicy przesłuchań – zdobywcy I, II, III miejsca oraz wyróżnień. Obok laureatów konkursu na scenie wystąpią Daniel Gałązka z Zespołem oraz Roman Roczeń i Krzyś Kowalewski.

Źródło: wieliszew.pl