8 października 2013
Pierwsza Pomoc na serockim rynku

W sobotę 5 pażdziernika na serockim rynku odbyła się II edycja Zawodów Pierwszej Pomocy, zorganizowany przez Oddział Rejonowy PCK w Legionowie.

Patronat nad zawodami objął Starosta Legionowski Jan Grabiec oraz Burmistrz Miasta i Gminy Serock Sylwester Sokolnicki. W zajęciach uczestniczyła młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatu legionowskiego.

Głównym celem przedsięwzięcia była nauka i kształtowanie postaw prozdrowotnych wśród młodzieży oraz uświadamianie jak ważna jest specjalistyczna wiedza potrzebna dla ratowania ludzkiego życia. Zawody polegały na udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanym w zaaranżowanych wypadkach.

Zadania, które wyglądały na trudne, nie sprawiły uczestnikom wiekszych problemów. Świetnie wiedzieli oni bowiem co i w jaki sposób zrobić aby pomóc osobie, która potrzebowała pomocy.
Najlepsza okazała się drużyna z Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku. Drugie miejsce zajeli uczniowie z Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Siwińskiego w Legionowie. Na trzecim miejscu uplasowało się Liceum Salezjańskie z Legionowa a ostatnie - IV miejsce zajął Zespół Szkół z Komornicy.

Gratulujemy!