15 października 2013
Bezpłatne warsztaty dla niepełnosprawnych

W minioną sobotę niepełnosprawni mieszkańcy powiatu legionowskiego i ich opiekunowie poznali przysługujące im prawa. To nie koniec współorganizowanych przez starostwo prelekcji.

Niepełnosprawność często wiąże się z wieloma barierami, nie tylko architektonicznymi, ale też społecznymi czy ekonomicznymi. Osoby te na co dzień walczą z własnymi ograniczeniami, a także z problemami związanymi z pracą, nauką czy z opieką lekarską. Chcąc pomóc podnieść jakość ich życia, wskazać szanse rozwoju osobistego i zawodowego oraz poszerzyć wiedzę na temat  przywilejów, z których mogą na co dzień korzystać wspólnie z fundacją Omega Pomagamy, fundacją Promień Słońca i Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Legionowie zorganizowaliśmy bezpłatne prelekcje dla naszych mieszkańców.

Pierwsze z czterech szkoleń poświęcone było prawom pracowniczym, brakiem możliwości podjęcia pracy oraz tematyce rent, ulg i pomocy społecznej. Kolejne spotkanie odbędzie się  19 października i będzie na temat pomocy materialnej dla uczniów i pomocy ze strony państwa polskiego dla rodziców dzieci niepełnosprawnych. W ostatnią sobotę tego miesiąca uczestnicy szkolenia dowiedzą się  o prawach osób niepełnosprawnych jako konsumentach, jako ofiarach przestępstw czy uczestnikach ruchu drogowego.Pod koniec listopada zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem świetlic środowiskowych i domów samopomocy dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie prelekcje odbywają się w sali konferencyjnej legionowskiego ratusza i trwają ponad 2 godz. z przerwą na kawę i słodki poczęstunek.

Zapraszamy!