5 grudnia 2013
Wspólnie świętujmy Re-aktywację Tuwima

Już w najbliższy wtorek zapraszamy mieszkańców powiatu do sali widowiskowej w Legionowie, która wypełni się twórczością Tuwima, zawartą w wierszach, występach i konkursach.

Rok 2013 jest rokiem poety Juliana Tuwima. W tym roku przypada nie tylko sześćdziesiąta rocznica jego śmierci (zmarł 27 grudnia 1953 roku), ale również setna rocznica jego poetyckiego debiutu – publikacji wiersza “Prośba” w “Kurierze Warszawskim”. Wspólne obchody obu rocznic, to sposób na oddanie hołdu temu wielkiemu poecie, który z poczuciem humoru kształtował język, wyobraźnię i społeczną wrażliwość Polaków.

Chcąc zwrócić szczególną uwagę mieszkańców powiatu legionowskiego na tego nietuzinkowego poetę Powiat Legionowski, wspólnie z Dyskusyjnym Klubem Książki "Ścieżki" oraz L.O. im.  Marii Konopnickiej, zorganizował widowisko edukacyjne pt. „TUWIMIADA”, która odbędzie się a 10 grudnia tego roku o godz. 10.00 w sali widowiskowej legionowskiego ratusza. Podczas uroczystości zaproszeni goście będą czytać fragmenty „Kwiatów polskich”. Zaangażowana w imprezę młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych w powiecie legionowskim weźmie udział w recytatorskim "Pojedynku na wiersze" oraz konkursie o wiedzy i życiu i twórczości Juliana Tuwima. Wówczas zostanie też  pokazana przygotowana  przez uczniów prezentacja multimedialna o jubilacie.

Serdecznie zapraszamy!