10 stycznia 2014
Zgłoś kandydata na „Przyjaciela Niepełnosprawnych”

Do 17 stycznia tego roku do Starostwa Powiatowego w Legionowie można zgłosić kandydatury osób szczególnie zasłużonych dla niepełnosprawnych w powiecie legionowskim.

Organizatorzy Dni Osób Niepełnosprawnych oraz samorządy Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego podjęli inicjatywę corocznego przyznawania orderu „Przyjaciel Niepełnosprawnych”. To szczególne odznaczenie wręczane będzie za działania zapobiegające wykluczaniu społecznemu osób niepełnosprawnych, włączanie ich w nurt życia społecznego, promowanie ich działalności, a także budowanie pełnej tolerancji atmosfery. Znaczenie też będzie miało osobiste zaangażowanie we wspieranie osób niepełnosprawnych i ich rodzin w życiu codziennym oraz wspieranie organizacji zajmujących się niesieniem pomocy dla niepełnosprawnych. Osoby nominowane powinny działać społecznie na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych, doraźnie bądź długotrwale.

Order „Przyjaciel Niepełnosprawnych”, ustanowiony przez organizatorów Dni Osób Niepełnosprawnych, przyznawany będzie osobom fizycznym i prawnym, związanym  z powiatem legionowskim. Organizatorami są: Fundacja „Promień Słońca”, Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie, Niepubliczna Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Legionowie, Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legionowie, Arena Legionowo i KZB Legionowo, Miejski Szkolny Związek Sportowy w Legionowie oraz władze samorządowe Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego. Z wnioskiem o przyznanie nagrody mogą wystąpić wszystkie osoby fizyczne, w tym osoby niepełnosprawne bądź w ich imieniu opiekunowie, organizacje społeczne, instytucje i firmy.

Regulamin przyznawiania orderu „Przyjaciel Niepełnosprawnych”

Wniosek o przyznanie orderu „Przyjaciel Niepełnosprawnych”

Nagrodę w postaci orderu i aktu nadania miana ”Przyjaciela Niepełnosprawnych” przyznawać będzie Kapituła  powołana przez inicjatorów tego przedsięwzięcia w składzie:
-ksiądz dziekan Lucjan Szcześniak
- Anna Czachorowska, poetka
- Janusz Kubicki, Członek Zarządu Powiatu Legionowskiego
- Artur Żmijewski, aktor
- Joanna Folwarska, członek Stowarzyszenia Miłośników Skubianki
Przewodniczącymi honorowymi Kapituły są: Starosta Legionowski oraz Prezydent Miasta Legionowo.

Wniosek o przyznanie nagrody należy złożyć według załączonego poniżej wzoru w terminie do 17 stycznia 2014 r. do Starostwa Powiatowego w Legionowie na adres: 05-119 Legionowo, ul. Władysława Sikorskiego 11, pokój 419, tel. 22 7640 419,
adres e-mailowy: j.kubicki@powiat-legionowski.pl

Lista nominowanych będzie podana do publicznej wiadomości. Wręczenie orderu nastąpi 5 marca 2014 r., podczas uroczystego otwarcia Dni Osób Niepełnosprawnych Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego.