14 stycznia 2014
Blisko 300 tys. dla WOŚP

288 902,5 zł zebrały sztaby z powiatu legionowskiego podczas 22 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

12 stycznia odbył się 22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku w akcji uczestniczyły sztaby z całego powiatu legionowskiego. I jak co roku, odniosły sukces zbierając łącznie prawie 300 tys. zł.

W Legionowie grały cztery sztaby, które łącznie zebrały 165 743,76 zł. Działo się w szkołach, przedszkolach i na Arenie. Odbywały się mecze, kiermasze, licytacje, pokazy, koncerty, spektakle i kawiarenki. Wieczorem można było wziąć udział w ognisku i zobaczyć "światełko do nieba".

Wieliszew, który zebrał ponad 14 000 zł połączył WOŚP z corocznym konkursem "Nasz Talent". Poza tym w skrzeszewskiej podstawówce wystąpiło wielu lokalnych artystów, można było zjeść pyszne ciasto w kawiarence, a nawet obejrzeć pokaz iluzjonisty. Chętni przebiegli dystans 10 km, a złotówki za każdy przebyty kilometr zasiliły konto Orkiestry.

W Józefowie, jedynym sztabie w gminie Nieporęt zebrano rekordową sumę 75 354 zł. Organizatorzy tego sztabu zadbali o mnóstwo atrakcji, wśród których znalazł się m. in. wyścig na ergometrach. Wszyscy stawiali na zdowie i walkę z cukrzycą, można było poradzić się dietetyka, kosmetyczki i fryzjera, zobaczyć pokaz Capoeiry i usłyszeć Józefinki na żywo.

W Serocku działały dwa sztaby - jeden w Jadwisinie, drugi w Zegrzu, które razem zebrały ponad 26 000 zł. Podczas tutejszego finału swoje wyroby prezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Dosina i Skubianki, pokazy dały Policja i Straż Pożarna, odbyła się loteria i licytacje, a na koniec, tradycyjnie wypuszczone zostało światełko do nieba.

W Jabłonnie wolonatriusze uzbierali 7 377 zł podczas kwesty na ulicach gminy, a także podczas występów młodzieży z jabłonowskiego gimnazjum.

Kolejny rok pokazał, że mieszkańcy Powiatu Legionowskiego mają wielkie serca. W imieniu Orkiestry dziękujemy i oczywiście zapraszamy za rok. SIE MA!

zdjęcie: https://www.facebook.com/GregoryFotografikcom