30 maja 2011
II Wieliszewski Turniej Judo

W ostatnią sobotę, 28 maja, w hali sportowej Ośrodka Kultury w Wieliszewie zorganizowano II Wieliszewski Turniej Judo pod patronatem Wójta Gminy Pawła Andrzeja Kownackiego.

Prężnie rozwijająca się sekcja judo Ośrodka Kultury w Wieliszewie zachęca dzieci i młodzież do uprawiania sportu, a w szczególności tak wszechstronnej dyscypliny jaką jest judo. 28 maja br. w hali sportowej Ośrodka Kultury w Wieliszewie zorganizowano II Wieliszewski Turniej Judo pod patronatem Wójta Gminy Pawła Andrzeja Kownackiego.

Po pierwszym turnieju, który rozegrany został 12 marca br. wieść o świetnej atmosferze i przyjaznym wieliszewskim środowisku rozniosła się po okolicy, co zaowocowało przyjazdem na drugą imprezę pięciu klubów (przypomnijmy, że w pierwszym turnieju startowały tylko dwa kluby). W sobotę mogliśmy oglądać zmagania 61 zawodników w 18 kategoriach wagowych i wiekowych reprezentujących następujące kluby: z Warszawy (trener Katarzyna Leśniak), Pilawa Białobrzegi (trener Przemysław Źródło), SP 2 Samuraj Legionowo (trener Mariusz Szłoda), LTS CSP Legionowo (trener Jacek Kuźmiński)
i oczywiście OK Wieliszew (trener Jacek Kuźmiński).

Rywalizacja była bardzo zacięta, co w szczególności było widać wśród najmłodszych zawodników, którzy swoje braki techniczne nadrabiali zapałem i niesamowitą wolą zwycięstwa. Kibice oglądający zawody byli pod wrażeniem, a rodzice i dziadkowie z niedowierzaniem patrzyli jak ich, na co dzień bardzo spokojne dzieciaki na macie przeobrażają się w zadziornych zawodników nieodpuszczających swoim rywalom.

Oto zwycięzcy poszczególnych kategorii wagowych:
-24kg TOMASZEWSKI Daniel Wieliszew
-25kg WIŚNIEWSKI Mateusz LTS
-26kg BRODZIK Wojciech Wieliszew
-29kg ŻUKOWSKA Marysia Wieliszew
-30kg OLSZEWSKI Aleksander Wieliszew
-31kg TYLEK Natalia Pilawa
-32kg BANASIEWICZ Jakub LTS
-36kg PROKOPOWICZ Mikołaj Wieliszew
-38kg GOŹDZIEWSKI Dawid LTS
-40kg KUŹMIŃSKI Dawid LTS
-42kg HAPONIUK Przemek SP2 Samuraj
-43kg WINNICKI Łukasz LTS
-48kg DOMAŃSKI Kamil Pilawa
-49kg BURLIŃSKI Szymon SP2 Samuraj
-52kg WŁASTOWSKI Jan Warszawa
-63kg IGNACIUK Katarzyna Warszawa
-68kg MAKÓWKA Bartłomiej LTS
-70kg OTOROWSKA Klaudia LTS

Po zakończonych walkach wszyscy zawodnicy niezależnie od osiągniętego wyniku zostali nagrodzeni medalami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi oraz słodkościami. Dekoracji w imieniu Wójta Gminy Wieliszew dokonał Kierownik Referatu Sportu Gminy Pan Dariusz Skrzydlewski. Wszyscy z uśmiechami rysującymi się na twarzach opuścili halę sportową i już nie mogą się doczekać kolejnego wieliszewskiego turnieju.