5 lutego 2014
Głosujemy na „Naszego Sołtysa"

Ruszyła druga edycja plebiscytu na najlepszego sołtysa powiatu legionowskiego. Tym razem sprawdzimy nie tylko, którzy z naszych wiejskich liderów są najbardziej popularni i skuteczni, ale także którzy mają największe poczucie humoru, a co za tym idzie – odpowiednio dużo dystansu do własnej osoby i pełnionej funkcji.

Od wczoraj można zgłaszać kandydatów, ale… jest warunek. Zgłoszenie trzeba uzasadnić, nadsyłając zabawne zdjęcia, filmy lub wierszyki.

Aby docenić i wyróżnić liderów wsi powiatu legionowskiego, a tym samym przyczynić się do podtrzymywania aktywności lokalnych środowisk wiejskich, Gazeta Powiatowa ogłasza drugą edycję plebiscytu pod hasłem „Nasz sołtys-Najlepszy Gospodarz”. Biorąc pod uwagę sukces ubiegłorocznej edycji, w której oddaliście Państwo ponad 18 300 głosów, tym razem zapowiada się równie udana zabawa, ale też zacięta rywalizacja o zwycięstwo.

Kandydaci, głosowanie SMS oraz na kuponach

GŁOSOWANIE W PIERWSZYM ETAPIE ROZPOCZYNA SIĘ 4 LUTEGO I TRWA DO 16 MARCA

Kandydatami do tytułu „Nasz Sołtys – Najlepszy Gospodarz Powiatu Legionowskiego” są sołtysi z gmin: Jabłonna, Nieporęt, Serock, Wieliszew, urzędujący w momencie rozpoczęcia plebiscytu, z wyłączeniem finalistów z roku ubiegłego tj.: sołtysa wsi Cupel z Gminy Serock oraz sołtysa wsi Łajski z Gminy Wieliszew.
Aby zagłosować na wybranego sołtysa należy wyciąć kupon zamieszczany co tydzień w Gazecie Powiatowej, wypełnić go i dostarczyć do redakcji na adres: ul. ks. płk Jana Mrugacza 1C, 05-120 Legionowo lub wysłać SMS o treści: SOL.x, gdzie „x” to numer wybranego kandydata, na nr 7148.
Głosy będą liczone zgodnie z zasadą „jeden kupon – trzy głosy, jeden SMS – jeden głos”.

KARTA ZGŁOSZENIA

LISTA KANDYDATÓW

Sołtysie – uśmiechnij się! Konkurs internetowy

Poza głosowaniem SMS oraz na kuponach, odbywać się będzie głosowanie internetowe. Aby zgłosić kandydaturę sołtysa do tytułu „Nasz Sołtys – Najlepszy Gospodarz, Najsympatyczniejszy Sołtys Powiatu Legionowskiego”, należy przesłać w terminie od 4 lutego do 11 kwietnia 2014 r. na adres k.leszczynska@gazetapowiatowa.pl lub dostarczyć do redakcji Gazety Powiatowej (ul. ks. płk Jana Mrugacza 1 C) wypełnioną kartę zgłoszenia wraz z załącznikami w postaci wierszy lub opowiadań (do 7000 znaków), grafik komputerowych, rysunków, zdjęć lub krótkich (trwających max. 2 minuty) filmów. Wszystkie prace powinny nawiązywać do charakterystycznych cech zgłaszanego sołtysa bądź sołectwa, w którym urzęduje. Zgłoszeń mogą dokonywać zarówno sołtysi jak i inne osoby. Zagłosować można wyłącznie za pomocą Internetu, w terminie od 4 stycznia do 20 kwietnia 2014 r. poprzez polubienie odpowiedniego wpisu zamieszczonego na www.blogwiejski.gazetapowiatowa.pl. Wpisy będą systematycznie uzupełniane o materiały nadsyłane przez sołtysów lub mieszkańców.

Patronat honorowy nad plebiscytem objęli:
Marszałek Województwa Mazowieckiego
Starosta Legionowski
Prezes Lokalnej Grupy Działania

Plebiscyt wspiera:
Wspólnota Lokalna Powiatu Legionowskiego

Nagrody dla zwycięzców i głosujących, w postaci sprzętu elektronicznego, książek, pocztówek, zostaną wręczone podczas Dożynek Gminy Wieliszew we wrześniu 2014 r. Szczegóły podamy po zakończeniu głosowania finałowego.

źródło: Gazeta Powiatowa