27 lutego 2014
W hołdzie poległym

Wczoraj (26.02) przedstawiciele środowisk kombatanckich i samorządowcy z naszego powiatu oddali hołd obywatelom Legionowa, zamordowanym przez hitlerowców w Palmirach 26 lutego 1940 r.

W tym roku upłynęły już 74 lata od tych tragicznych wydarzeń. Okupanci zamordowali w Palmirach około 190 legionowian, spośród których zidentyfikonych zostało zaledwie 48. Hitlerowcy zgładzili kwiat legionowskiej społeczności: lekarzy, przedsiębiorców, prawników.

O Palmirach pamiętają na co dzień również mieszkańcy okolicznych miejscowości

W rocznicę mordu delegacja powiatu legionowskiego oddała hołd poległym legionowianom, składając kwiaty na cmentarzu w Palmirach. Duchowieństwo reprezentował proboszcz parafii św. Jana Kantego w Legionowie ksiądz Lucjan Szcześniak,  środowisko kombatanckie pan Wojciech Jeute - Przewodniczący Zespołu Ochrony Pamięci Armii Krajowej przy Kole nr 1 ŚZŻAK, Towarzystwo Przyjaciół Legionowa - państwo Barbara i Cezariusz Kalinowscy,  Miasto Legionowo - Zastępca Prezydenta Miasta Legionowo pan Piotr Zadrożny, a Powiat Legionowski inspektor w Wydziale Promocji i Spraw Społecznych Marcin Dembowski.

Oddali cześć poległym wspólną modlitwą, którą poprowadził ks. prałat Lucjan Szcześniak