17 maja 2011
Strażacy Gminy Wieliszew świętowali w Skrzeszewie

W sobotę, 14 maja, w Skrzeszewie odbyły się uroczystości związane z tegorocznym Świętem Strażaka. Podczas imprezy uczczono również jubileusz 85-lecia działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Skrzeszewie.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. celebrowaną przez ks. Krzysztofa Krupę, który podczas nabożeństwa wielokrotnie nawiązywał do zaszczytu i ofiarności strażackiej służby. Zaznaczył, że poświęcenie dla wspólnoty, drugiego człowieka, często z narażeniem własnego życia, jest najwyższym wyrazem chrześcijańskiej miłości. Po Mszy św. głos zabrał Wójt Gminy Wieliszew Paweł Kownacki, który podziękował strażakom za trudy poniesione na rzecz lokalnej społeczności. Zapewnił również o swojej osobistej wdzięczności, wspominając wspólną pracę podczas akcji przeciwpowodziowej.

Święto Strażaka jest okazją do corocznego podsumowania pracy druhen i druhów. Jednak tym razem nastrój uroczystości był szczególnie podniosły, a to za sprawą krzyży zasługi przyznanych przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego kilkunastu naszym strażakom. Odznaczenia wręczył w imieniu głowy państwa Michał Szweycer. Nagrody odebrali również pozostali wyróżniający się strażacy, wśród których prym wiódł Wiesław Wiśniewolski odbierający od wójta Pawła Kownackiego - gratulacje i życzenia jako prezes OSP w Skrzeszewie z okazji 85-lecia działalności tej organizacji oraz podziękowania za 15 lat pełnienia funkcji Komendanta Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Wieliszewie.

Po części oficjalnej przyszedł czas na rozrywkową. Znalazły się w niej występ Orkiestry Dętej i Mażoretek z Ostrowii Mazowieckiej oraz integracja z postaciami znanymi z bajki o Kubusiu Puchatku. Profesjonalnie przygotowany program artystyczny był emocjonującym preludium do koncertu grupy Dwie Korony wykonującej przeboje jednego z liderów Czerwonych Gitar Krzysztofa Klenczona, która uraczyła licznie zgromadzoną publiczność wiązanką przebojów. To ośmieliło zgromadzonych na tyle, że po występie artystów publiczność zapragnęła również wystąpić w roli gwiazdy. Umożliwił im to konkurs karaoke, podczas którego pod sceną ustawiła się pokaźna kolejka chętnych do zaprezentowania swoich walorów wokalnych i choreograficznych. Najbardziej przekonujący zdobyli cenne nagrody oznaczone herbem Gminy Wieliszew.

Po tych atrakcjach, gdy nogi same rwały się do tańca, na scenie pojawił się zespół ABBA Hit’s. Jak nazwa wskazuje, grupa wykonuje przeboje szwedzkiej gwiazdy z lat 70. Zespół rozbawił zgromadzonych gości utworami, które wszyscy doskonale znają: „Mamma Mia”, „Waterloo”, „Dancing Queen”. Impreza zakończyła się trwającą do późnych godzin wieczornych dyskoteką, podczas której do tańca grał Szlagier. Przebojom nie było końca aż do późnych godzin wieczornych.