10 maja 2011
Sołectwo na 5

Wojewoda Mazowiecki ogłosił konkurs na „Najaktywniejsze sołectwo” na Mazowszu. Zachęcamy do zgłaszania swoich kandydatur.

Foto

Celem konkursu jest promowanie najciekawszych zrealizowanych projektów i inicjatyw w sołectwach oraz promowanie najbardziej aktywnych sołtysów, pracujących na rzecz społeczności lokalnej. Wyróżnieni otrzymają pomoc na sfinansowanie kolejnych projektów.

Podczas oceny projektu będzie brany pod uwagę m.in. jego wpływ na integrację społeczności lokalnej, zasięg oraz innowacyjność przedsięwzięcia. Istotne będzie również podjęcie przez gminę uchwał o utworzeniu funduszu sołeckiego.

Kandydatury może zgłaszać 15 mieszkańców sołectwa, rady sołeckie, przewodniczący rad gmin i powiatów, wójtowie, starostowie oraz organizacje pozarządowe.
Zgłoszenia wraz z załączoną dokumentacją można składać do 15 czerwca 2011 roku osobiście lub listownie w siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w wrześniu 2011 r.
Współorganizatorami konkursu są: Województwo Mazowieckie, Związek Stowarzyszeń Mazowiecki Leader, Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Warszawie oraz Gazeta Sołecka.

Poniżej dostępny jest regulamin, karta zgłoszeniowa i karta oceny.

ZGŁOSZENIE

KARTA OCENY 1