26 marca 2014
Spotkanie samorządowców z Kombatantami

Doroczne spotkanie przedstawicieli związków kombatanckich ze Starostą Legionowskim oraz Prezydentem Miasta Legionowo odbyło się dziś w auli urzędu.

Do auli Starostwa Powiatowego przybyło kilkudziesięciu bojowników o wolność i niepodległość Polski. Starosta Jan Grabiec oraz Prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski poinformowali kombatantów o najważniejszych, tegorocznych inwestycjach finansowanych przez samorządy. Po wypowiedziach samorządowców rozpoczęła się dyskusja. Ze strony środowisk kombatanckich padały w głównej mierze pytania dotyczące wpływu samorządów na tworzenie nowych miejsc pracy - w szczególności dla  coraz liczniejszej grupy młodzieży, o sposoby usprawnienia istniejącej komunikacji czy służbę zdrowia. Było też miejsce na chwilę refleksji nad tym jak w ostatnich latach zmieniło się miasto Legionowo i powiat legionowski.

Spotkanie zakończyło się bardzo miłym akcentem. Włodarze otrzymali z rąk pani Apolonii Cudnej-Kowalskiej prezes Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej pamiątkową książkę jej autorstwa zatytułowaną "Saga Rodzinna".

Doroczne spotkania ze środowiskiem kombatanckim stały się już tradycją...