10 maja 2011
Goście z Hiszpanii

W poniedziałek 9 maja Urząd Gminy Jabłonna odwiedzili gimnazjaliści z Hiszpanii.

Młodzi Hiszpanie przybyli do jabłonowskiego urzędu w towarzystwie uczniów z gimnazjum im. Orła Białego oraz dyrekcji placówki i nauczycieli. W trakcie krótkiego spotkania mieli okazję porozmawiać z zastępcą wójt Tadeuszem Rokickim i poznać historię Gminy Jabłonna. Na tym wizyta się jednak nie zakończyła. Goście otrzymali także od władz gminy drobne upominki, pomocne podczas zwiedzania zabytkowych miejsc w Jabłonnie i okolicach.

Gimnazjum im. Orła Białego w Jabłonnie stale współpracuje ze szkołami partnerskimi w innych krajach. Od września 2010 r. szkoła kontynuuje współpracę ze szkołą z Virginia Beach w Stanach Zjednoczonych, w ramach projektu e-pals. W tym roku w programie biorą udział uczniowie klas pierwszych, którzy przygotowują różne projekty, głównie prezentacje multimedialne. Jak zwykle uczniowie poznają się lepiej dzięki korespondencji mailowej oraz komunikatorowi Skype, dzięki czemu wykorzystują w praktyce język angielski. Nie brakuje też zwykłej poczty z kartkami świątecznymi, plakatami i pamiątkami z obu krajów.