2 kwietnia 2014
Ostatnie miejsca na szkolenia
Przypominamy o możliwości zapisu na bezpłatne szkolenia branżowe realizowane przez Powiat Legionowski – ostatnie wolne miejsca!

Celem projektu jest popularyzacja działalności gospodarczej opierającej się na korzystaniu z szeroko rozumianych rozwiązań teleinformatycznych, zwłaszcza z możliwości jakie daje Internet. Taki sposób prowadzenia biznesu polega na sprawnej wymianie informacji między producentami, dystrybutorami i klientami. Pozwala prowadzić rozmowy on-line, działania promocyjne w Internecie, wyszukiwać nowe informacje, pozyskiwać nowych klientów oraz utrzymywać kontakty z kontrahentami.

W ramach projektu przeprowadzone zostaną bezpłatne szkolenia dla 45 mieszkańców gmin należących do Lokalnej Grupy Działania, tj. Jabłonny, Nieporętu, Serocka, Wieliszewa, Radzymina, Dąbrówki oraz Somianki (bez miasta Legionowo). Uczestnicy projektu zostaną podzieleni na trzy grupy, a program szkoleniowy zostanie dostosowany specjalnie do zdefiniowanych potrzeb każdej grupy. Dzięki siedmiomodułowemu szkoleniu zdobędą wiedzę niezbędną do założenia i prowadzenia własnego e-biznesu.

Poszczególne części szkolenia obejmą następujące tematy: projektowanie sklepu internetowego, marketing i promocja sklepu internetowego, logistyka w sklepie internetowym, obsługa klienta w e-sklepie, trade marketing w sklepie internetowym, biznes plan oraz aspekty prawne i sprzedaż e-usług.

Szkolenia odbędą się w następujących terminach:

Grupa I - osoby bezrobotne poniżej 25 roku życia – 25, 26 kwietnia, 06, 07, 14 maja 2014

Grupa II - osoby bezrobotne powyżej 50 roku życia – 28, 29 kwietnia, 08, 09, 15 maja 2014

Grupa III - przedsiębiorcy branży okołoturystycznej – 30 kwietnia, 05, 12, 13, 16 maja 2014

Warunkiem udziału w szkoleniu jest spełnianie kryterium zamieszkania lub prowadzenia działalności gospodarczej oraz wypełnienie formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie internetowej powiatu legionowskiego www.powiat-legionowski.pl, w zakładce "Fundusze zewnętrzne / E-biznes szansą rozwoju gospodarczego obszaru LGD Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego". Szczegółowe informacje zarówno o projekcie, jak i o procedurze naboru uczestników można również uzyskać kontaktując się z Wydziałem Planowania i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Legionowie, pod numerem telefonu 22 764 04 25.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja realizowana przez Powiat Legionowski pt. „E-biznes szansą rozwoju gospodarczego obszaru LGD "Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego"”
współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 - LEADER z zakresu małych projektów w ramach
działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013