9 maja 2011
Dawid wśród Goliatów - Legionowo w Newsweeku

„Nieduży sąsiad stolicy stanął w jednym szeregu z takimi kolosami jak Wrocław, Poznań czy Katowice” - czytamy w dzisiejszym wydaniu Newsweek Polska. Legionowo uplasowało się na 14. miejscu rankingu Prezydentów Miast, wyprzedzając tym samym Gdańsk, Kraków oraz Szczecin.

Dostrzeżone zostały działania w kierunku profilaktyki i ochrony zdrowia (Miejski Program Promocji Zdrowia zdobył 3. miejsce w konkursie Samorządowy Lider Zarządzania, prowadzone są badania przesiewowe dzieci w wieku przedszkolnym), nakłady na infrastrukturę sportową oraz uznanie przedstawicieli UEFA, typujących Legionowo do listy centr pobytowych na EURO2012.

Ranking Newsweeka badał dochody miasta, umiejętności pozyskiwania środków zewnętrznych oraz inwestycje prowadzone z budżetów miast. Spośród 80 miast, które odpowiedziały na ankietę tygodnika, miasto znalazło się w czołówce liderów.