8 maja 2014
Zbadaj się na wiosnę!

W dniach 9-14 maja br. odwiedzi nasz powiat mammobus. Zapraszamy do niego panie w wieku 50–69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie wykonywały mammografii.

Niektóre kobiety nie zdają sobie sprawy z tego, jak istotna jest regularna kontrola i profilaktyka, która umożliwiając wczesne wykrycie zmian nowotworowych, pozwala na ich niemal 100% wyleczenie. Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi skierowany jest do kobiet zdrowych, które nie chorowały wcześniej na raka piersi. Ma na celu objęcie swoim zasięgiem jak największej liczby kobiet w populacji 50 – 69 lat, czyli najbardziej narażonej na zachorowanie na raka piersi. Otrzymywany wynik badania skryningowego (przesiewowego) to ocenione przez dwóch lekarzy specjalistów zdjęcia rentgenowskie piersi, z krótką adnotacją – czy wynik jest zmianowy bądź bezzmianowy.

Mammografię można będzie wykonać w mammobusie, który odwiedzi:

• Wieliszew – 11 – 12 maja przy Hali Sportowej, ul. Modlińska 65

• Łajski – 13 maja przy Szkole Podstawowej, ul. Kościelna 63

• Legionowo – 9 oraz 12 – 14 maja przy Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Legionowo, ul. Sowińskiego 4

• Nieporęt – 15 maja przy Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Dworcowa 9A

Do pań, które znajdują się w grupie docelowej programu, wysyłane są imienne zaproszenia. Nie trzeba jednak otrzymać takiego zaproszenia, żeby zgłosić się na badanie. Wystarczy być w wieku pomiędzy 50 a 69 rokiem życia (roczniki 1945 – 1964) i w ciągu dwóch lat nie wykonywać mammografii.
Aby nie czekać w kolejce przy mammobusie, rekomendowana jest wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu. Informacje o badaniach dostępne również na stronie internetowej www.fado.pl