3 lipca 2014
Cykl Akcji Charytatywnych

CAC-y to akcja organizowana pod patronatem Starosty Legionowskiego. Poprzez działania proekologiczne ma pomagać potrzebującym dzieciom i rodzicom w zdobyciu niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego.

Inicjatorzy Cyklu Akcji Charytatywnych tak mówią o swoim przedsięwzięciu: Nasze działania mają trafiać do osób „wykluczonych”, ubogich oraz potrzebujących doraźnej pomocy. Chcemy pomóc wszystkim, którzy tego potrzebują. W ramach tej działalności początkowo chcemy działać lokalnie pod nazwą: „Odkręcamy Legionowo”. W ramach akcji „Odkręcamy Legionowo”, chcemy zjednoczyć we wspólnym działaniu mieszkańców, instytucje państwowe i samorządowe, stowarzyszenia i fundacje oraz przedsiębiorców działających na naszym terenie.

Dążymy do tego, aby ta akcja, stała się stałym elementem imprez organizowanych na terenie naszego powiatu i nie tylko. W założeniu akcja ma mieć charakter lokalny, bowiem najłatwiej i najszybciej można pomóc przyjacielowi, sąsiadowi czy mieszkańcowi swojego miasta. Chcemy by ludzie zaangażowani w akcję widzieli jej efekty na własne oczy i mogli cieszyć się wspólnie z obdarowanymi. Jednak to, że ma ona mieć charakter lokalny nie oznacza, że chcemy ją zawłaszczyć, wręcz odwrotnie – chcemy zarazić akcją całą Polskę.

Jako inicjatorzy akcji, zwracamy się do Państwa z prośbą o jej wsparcie. Podstawowa forma pomocy polega na indywidualnym zebraniu i przekazaniu naszym wolontariuszom plastikowych zakrętek.

Poszukujemy również sponsorów i partnerów, którzy aktywnie pomogą nam w rozwijaniu tej ważnej inicjatywy, liczymy na inne miasta, którym nadamy logo i odpowiednio przyporządkowaną nazwę tj. „Odkręcamy Serock”, „Odkręcamy Jabłonnę”, „Odkręcamy Wieliszew”, „Odkręcamy Nieporęt” …

Główna siedziba akcji „Odkręcamy Legionowo” znajduje się na terenie Stowarzyszenia Pomocy Potrzebującym NADZIEJA, przy ul. Piłsudskiego 3 w Legionowie, tel. /22/774-50-80.

Zakrętki można przynosić m. in. do kancelarii Starostwa. Informacja o pozostałych miejscach zbiórki znajduje się na poniższej ulotce: