11 czerwca 2014
Inwestycja Powiatu Legionowskiego
Tytuł: Budowa sygnalizacji świetlnej – ostrzegawczej w ciągu drogi powiatowej Nr 1815W – ul. Izabelińska na terenie Gminy Nieporęt
Stan: Inwestycja zakończona
Wartość: 24 600,00 zł
Firma: LVIR E. I W. WIRSCY Sp. j. z siedziba ul. Lebiodowa 13F, 04-674 Warszawa
Daty: Rozpoczęcia: 26.05.2014
Zakończenia (przewidywana): 11.06.2014
Opis:

Zakres robót:
Przedmiotem inwestycji jest budowa sygnalizacji świetlnej – ostrzegawczej (Żółte migające światło) wraz z podświetlanym znakiem D-6 (przejście dla pieszych) w ciągu drogi powiatowej Nr 1815W – ul. Izabelińska, przy skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza na terenie Gminy Nieporęt. Przy istniejącym przejściu dla pieszych przez ul. Izabelińską został zbudowany maszt sygnalizacyjny, wysięgnikowy typu MSŁ – 5 m posadowiony na fundamencie prefabrykowanym. Na wysięgniku masztu MSŁ został zainstalowany podświetlony znak D – 6 o wym. 1x1 m z dwiema latarniami sygnalizacyjnymi – żółte migające światło. Sterowanie latarniami sygnalizacyjnymi odbywa się będzie całodobowo z układu sterującego – zasilającego zainstalowanego na konstrukcji masztu MSŁ. Zasilanie sygnalizacji świetlnej ostrzegawczej wraz z podświetlanym znakiem D-6 został wykonany lina kablową ułożoną na całej długości trasy w rurach osłonowych z istniejącej sieci oświetleniowej. W porze nocnej zasilanie sygnalizatorów odbywa się z sieci oświetleniowej, zaś w porze dziennej z akumulatora żelowego zainstalowanego w obudowie układu sterującego – zasilającego. W porze nocnej akumulator jest ładowany z sieci oświetleniowej. Załączanie oświetlenia znaku D-6 w porze nocnej odbywa się z istniejącej sieci oświetleniowej.