12 sierpnia 2014
Podziękowania i koncert

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” uczcili rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

1 sierpnia w DPS „Kombatant” upłynął w atmosferze wspomnień i zadumy nad wydarzeniami sprzed siedmiu dekad. Były rozmowy, recytacje poezji i wspólne śpiewanie powstańczych pieśni. Uroczystości były tym ważniejsze dla mieszkańców Domu, że czternaścioro spośród nich to żyjący uczestnicy Powstania.

Podziękowania w imieniu społeczności lokalnej i władz samorządowych wręczył Powstańcom z Kombatanta wicestarosta legionowski Robert Wróbel.

70 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego była obchodzona również we wszystkich gminach powiatu legionowskiego. Uczestnicy tych wydarzeń zostali zaproszeni przez starostę i prezydenta Legionowa na obchody organizowane przez samorząd. Podczas spotkania 2 sierpnia Jan Grabiec i Roman Smogorzewski wręczyli Powstańcom listy z podziękowaniami za ich poświęcenie.

Niestety nie wszyscy mogli uczestniczyć w tej uroczystości. Dlatego 8 sierpnia wizytę w „Kombatancie” złożył wicestarosta legionowski Robert Wróbel. Wspólnie z mieszkańcami Domu wysłuchał koncertu Zespołu Poetycko-Śpiewaczego ERIN, a tym z uczestników Powstania, którzy nie mogli uczestniczyć w miejskich uroczystościach wręczył listy z podziękowaniami od władz powiatu, miasta Legionowo i całej społeczności lokalnej.