31 sierpnia 2015
Tytuł:

Budowa sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Nieporęcie

Stan: Inwestycja zakończona
Firma: REMBEX PBH, Krzysztof Wrzosek, Andrzej Cudny, Sp. J., 05-300 Mińsk Maz., ul. Grobelnego 2
Daty: Rozpoczęcia: lipiec 2013
Zakończenia: 31.08.2015
Opis:

Część I - Budowa sali sportowej: Budynek sali sportowej, którego budowa stanowi przedmiot niniejszego zamówienia to: Budynek sali gimnastycznej wraz z częścią socjalną. Budynek sali jest to budynek częściowo dwukondygnacyjny niepodpiwniczony w kształcie prostokąta. Na parterze budynku będzie arena sali sportowej wraz z widownią na 150 osób (trybuny składane), szatnie dla chłopców oraz dziewcząt z zapleczem socjalnym, pokój trenerów, magazyn sprzętu oraz szatnia szkolna. Na piętrze będą dwa zespoły szatniowe z węzłem sanitarnym, pomieszczenia techniczne, salka korekcyjna oraz świetlica szkolna. Na piętro będą prowadziły dwie klatki schodowe w tym jedna zewnętrzna. Dostęp do budynku umożliwią trzy wyjścia - od ulicy Dworcowej - wejście główne, od strony boisk (północnej) oraz od strony kanału (wschodniej). Dodatkowo do części sportowej budynku można będzie dostać się bezpośrednio z budynku szkoły za pomocą łącznika wchodzącego w zakres budowy. Ponadto, w ramach budowy należy dostarczyć i zamontować wyposażenie obiektu. Parametry techniczne: a) Długość budynku - 51,61 m b) Szerokość budynku - 24,24 m c) Powierzchnia użytkowa - 1485,27 m2 d) Powierzchnia zabudowy - 1228,92 m2 e) Kubatura - 9456,23 m3.

Zagospodarowanie terenu zewnętrznego:
- 22 miejsca postojowe w tym 2 dla osób niepełnosprawnych oraz ciągi pieszo-jezdne
- wykonane z kostki brukowej gr. 8cm.
- ogrodzenie działki od strony kanału (wschodniej) z elementów panelowych
- dwa boiska do gry w tenisa ziemnego o nawierzchni z tzw. mączki ceglanej o wymiarach 23,77x10,97 przystosowane do gry w debla i miksta oraz dwa boiska do Sqasha na północnej ścianie projektowanej sali sportowej.

Przedmiot tej części zamówienia obejmuje również następujące roboty: 1) rozbiórka istniejącej sali sportowej wraz z łącznikiem, budynku gospodarczego (po nieistniającej hydroforni), ogrodzenia nieistniejącego placu zabaw oraz asfaltowego boiska, 2) instalacje elektryczne, teletechniczne i odgromowe, 3) instalacje wodno-kanalizacyjne wraz z przyłączami do obiektu, 4) instalacje wentylacji mechanicznej, 5) instalacje c.o., 6) instalacje alarmowe i monitoringu wizyjnego, 7) rozbudowę istniejącej kotłowni gazowej, 8) wycinkę drzew kolidujących z inwestycją wraz z usunięciem ich karp, 9) przeniesienie z istniejącej szatni szkolnej.

Cześć II - Rozbudowa z przebudową budynku Szkoły Podstawowej: Budynek szkoły jest to obiekt dwukondygnacyjny, podpiwniczony z dachem płaskim, w kształcie litery L. Parametry techniczne: 1) Długość budynku - 47,01 m 2) Szerokość budynku - 18,44 m 3) Powierzchnia użytkowa - 2050,38 m2 4) Powierzchnia zabudowy - 1075,69 m2 5) Kubatura - 6179,08 m3.

Rozbudowa i przebudowa budynku szkoły obejmuje następujące roboty: 1) rozbudowa klatki schodowej łączącej się z nowobudowaną salą sportową, 2) zabudowa schodów zewnętrznych do oddziału przedszkolnego i kuchni, 3) ocieplenie budynku i wykonanie elewacji tynkiem strukturalnym malowanym farbą silikonową oraz płytkami klinkierowymi o wymiarach 25x6cm, 4) wymiana pokrycia dachu papą termozgrzewalną, 5) wymiana i montaż wszystkich instalacji (w tym: instalacji elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych, c.o., gazowych, wentylacji mechanicznej, informatycznych, telekomunikacyjnych, monitoringu, odgromowych), 6) przebudowa pomieszczeń (przebudowa ścian) sanitariatów, kuchni, oddziału przedszkolnego i piwnicy, 7) wymiana wszystkich posadzek, okładzin ściennych i stolarki okiennej i drzwiowej, 8) przebudowa kotłowni.

W TRAKCIE 2013
{gallery sortorder=asc}powiat2/pliki/inwestycje/2013/SP_Nieporet{/gallery}