15 kwietnia 2011
Ekologicznie w Powiecie

Nie od dziś wiadomo jak ważną rolę w społeczeństwie odgrywa ochrona środowiska. W ostatni czwartek w Urzędzie Miasta Legionowo odbyła się konferencja pt. „Powiatowy Program Rozwoju Zielonej Energii”, nad którą swój honorowy patronat objął Starosta Legionowski.

W konferencji udział wzięli Janusz Kubicki członek zarządu powiatu legionowskiego, Józef Zając zastępca burmistrza gminy Serock, Paweł Kubalski organizator konferencji, przedstawiciele Mazowieckiej Agencji Energetycznej, Związek Stowarzyszeń "Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego"oraz pracownicy komórek odpowiedzialnych za ochronę środowiska w gminach i powiecie,

Główne cele konferencji to:

- rozpropagowanie informacji o różnych formach produkcji energii odnawialnej,
- przekazanie informacji o możliwości zagospodarowania odpadów dla potrzeb energetyki grzewczej,
- przekazanie informacji o możliwości uprawy wierzby energetycznej,
- analiza biologicznych i gospodarczych możliwości produkowania i wykorzystania energii odnawialnej na terenie naszego powiatu.

Mamy nadzieję, że uruchomienie programu, polegającego na wdrażaniu rozwiązań proekologicznych w gospodarstwach domowych, przyniesie korzyści nie tylko samym mieszkańcom, ale również środowisku. A na jego ochronie powinno nam zależeć szczególnie. Znaczna część Powiatu jest położona na obszarze Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu dlatego tak chętnie odwiedzają nas mieszkańcy stolicy i okolic.