19 września 2014
13-lecie Kombatanta

W bardzo podniosłej ale i rodzinnej atmosferze upłynęły uroczystości 13-lecia Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” w Legionowie, które odbyły się w środę 17 września.

W urodzinach legionowskiego "Kombatanta" wzięło udział wielu znamienitych gości, przyjaciół  Domu. Placówkę odwiedziła m.in. pani Minister Bożena Żelazowska, byli również przedstawiciele samorządu lokalnego ze starostą Janem Grabcem na czele, kombatanci z terenu powiatu legionowskiego oraz wielu reprezentantów lokalnych instytucji i przedsiębiorców.

Minister Bożena Żelazowska wraz ze Starostą Legionowskim Janem Grabcem oraz Prezydentem Miasta Legionowo Romanem Smogorzewskim

Uroczystości rozpoczęły się uhonorowaniem weteranów walk o wolność i niepodległość ojczyzny pamiątkowymi medalami i dyplomami. Minister Żelazowska wręczając wyróżnienia podkreślała jak ważną rolę kombatanci odegrali w historii naszego narodu. Dyplomy i medale z rąk Pani Minister odebrały następujące osoby:

- Bronisława Mazur

- Zdzisław Sokalski

- Józef Lemański

- Edmund Kuklewski

- Irena Bańkowska

- Jadwiga Jełowicka

- Jolanta Janowska

- Wiktor Natanson

- Anna Nitka

- Jerzy Pakulski

- Bogusław Piątek

- Barbara Potyra

- Tadeusz Szurmak

- Joanna Śmietanka

- Janusz Urbański

- Bogusława Wilcz-Komorowska

Również Starosta Legionowski odznaczył kombatantów na co dzień zamieszkujących w placówce. Tym, którzy nie mogli uczestniczyć w obchodach Powiatowego Dnia Weterana, które odbyły się 5 września br. zastały wręczone pamiątkowe dyplomy. Wszyscy uczestnicy uroczystości otrzymali kwiaty, wrzosy.

Część artystyczną zapewnił zespół Młodzież 50+ ze Stanisławowa Drugiego, po występie którego odśpiewano uroczyste Sto Lat i podzielono urodzinowe torty. Obchody 13-lecia zakończyły się Mszą Świętą w kaplicy Domu.

Występ chóru 50+